pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty

Autor książki:

Mike Berners-Lee

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788327161079
ISBN: 978-83-2716-107-9
Data: 2022-09-05
35.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka oparta na solidnych badaniach, zawierająca czytelne dane, rzetelne statystyki oraz pouczające wykresy, a przy tym napisana przystępnie i z dużą dawką humoru. Autor nie mówi ludziom, co mają robić, jak żyć, ale podnosi świadomość, zachęca do dyskusji i pomaga wyrobić sobie własne zdanie.

Emisja gazów cieplarnianych drastycznie wzrasta, toniemy w śmieciach, wycinamy płuca Ziemi, a tuż za rogiem czai się klimatyczna apokalipsa rodem z Mad Maxa. Czy ja, ty mamy na to wpływ
Mike Berners-Lee uświadamia, jaki ślad węglowy zostawiamy zarówno w skali mikro, w codziennym życiu, jak i w skali makro, produkując, konsumując, a nawet odpoczywając. Sama Ziemia generuje ślad węglowy, np. w wyniku wybuchów wulkanów, ale bezsprzecznie największym szkodnikiem jest człowiek.

W książce przedstawiono nasz niechlubny udział, zaczynając od zdarzeń najmniej uciążliwych dla planety - kilkugramowych, poprzez kilogramy, aż po działania wytwarzające miliardy ton CO2, jak wojna czy pożary lasów.

Przyjaźniejsza dla środowiska jest podróż autobusem czy hybrydowym samochodem W publicznej toalecie lepiej wytrzeć ręce papierowym ręcznikiem czy skorzystać z suszarki I jak bardzo martwić się tym, że zjadamy banany transportowane z Ameryki Południowej Odpowiedzi na te oraz setki innych pytań znajdziesz w tej książce.

Dzięki zgromadzonej w niej wiedzy w sposób bardziej świadomy będziesz dokonywać codziennych wyborów, przyczyniając się do ratowania planety.

Książka "Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty" - Mike Berners-Lee - oprawa miękka - Wydawnictwo Dolnośląskie. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.