pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bujda na resorach. Jak odróżnić naukę od bredni

Autor książki:

Massimo Pigliucci

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 402 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301209162
ISBN: 978-83-0120-916-2
Data: 2019-11-12
69.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Dlaczego ludzie wierzą w bzdury? Czym nauka różni się od pseudonauki? Jak odróżnić fakt od fantazji, lekarstwo od ściemy, wiedzę od bredni? BUJDA NA RESORACH to napisany przystępnym językiem przewodnik po metodologii naukowej oraz tak zwanym problemie demarkacji, czyli kwestii systematycznego odróżnienia nauki od tego, co tylko naukę udaje. Massimo Pigliucci - filozof, sceptyk i biolog ewolucyjny - poszukuje zdroworozsądkowej koncepcji nauki, aby wyposażyć czytelnika w osobisty "wykrywacz bredni", który pozwoli mu zorientować się w zalewie sprzecznych informacji, fałszywych teorii i niepotwierdzonych hipotez. Opierając się na licznych studiach przypadków, autor omawia między innymi istotę i ograniczenia metody naukowej, rolę ekspertów w nauce i poza nią, narzędzia myślenia krytycznego oraz poglądy pseudonaukowe, których rosnąca popularność ma obecnie opłakane skutki.

W dobie powszechnego dostępu do informacji i równie powszechnego kryzysu zaufania znajomość tych zagadnień staje się moralnym obowiązkiem, ponieważ, jak przekonuje autor we Wprowadzeniu:
"[...] nauka jest zbyt potężna i zbyt ważna, pseudonauka zaś zbyt powszechna i zbyt szkodliwa, by otwarte społeczeństwo mogło w tej materii pozwolić sobie na ignorancję".

Książka "Bujda na resorach. Jak odróżnić naukę od bredni" - Massimo Pigliucci - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 402 stron i została wydana w 2019 r. Cena 69.15 zł. Zapraszamy na zakupy!