pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Socjologia. Wykłady o społeczeństwie

Autor książki:

Piotr Sztompka

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 736 s.
Wymiar: 163x235 mm
EAN: 9788324079377
ISBN: 978-83-2407-937-7
Data: 2021-06-07
62.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Najlepszy podręcznik do socjologii w najnowszym wydaniu! Profesor Piotr Sztompka oddaje w ręce czytelników nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie największego bestsellera akademickiego w Polsce, wzbogacone o kolejne treści i fotografie. Podręcznik obejmuje całokształt problematyki socjologicznej od najprostszych kontaktów międzyludzkich aż po najbardziej złożone struktury i procesy zachodzące w społeczeństwie globalnym. Jak pisze sam autor w przedmowie:
Czytelnicy nie znajdą tu statystyk, wyników sondaży, wykresów czy tabelek z danymi. Są inne podręczniki socjologii, gdzie takich elementów jest w bród. W epoce internetu bardzo łatwo też wszystko to odszukać w sieci. Natomiast nie znajdzie się tam narzędzi do porządkowania i rozumienia tych faktów: modeli i teorii, a także szczególnego socjologicznego języka pozwalającego fakty nazwać, mówić o nich i myśleć socjologicznie. Moim celem jest właśnie nauczenie studentów tego języka, a także szczególnej wyobraźni teoretycznej pozwalającej lepiej orientować się w otaczającym świecie społecznym i wyraźniej widzieć własne w nim miejsce i szanse życiowe.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych problematyką życia społecznego, a zwłaszcza dla studentów socjologii i innych nauk społecznych, ekonomicznych czy humanistycznych.

Książka "Socjologia. Wykłady o społeczeństwie" - Piotr Sztompka - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 736 stron i została wydana w 2021 r. Cena 62.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.