pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niklasa Luhmanna socjologia bez człowieka

Autor książki:

Krzysztof C. Matuszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376388380
ISBN: 978-83-7638-838-0
Data: 2018-01-26
25.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niklas Luhmann określa swoją koncepcję społeczeństwa jako „radykalnie antyhumanistyczną”. „To nie człowiek komunikuje (się) - stwierdza - tylko komunikacja komunikuje”. Ale czym jest komunikacja i na czym polega autoreprodukcja systemów komunikacji? Niniejsza książka przedstawia socjologiczne i filozoficzne wątki Luhmannowskiej teorii systemów społecznych. Obok oryginalnego ujęcia nowoczesności, zagadnień z dziedziny socjologii polityki i socjologii religii znajdziemy w niej analizy teoriopoznawcze oraz propozycję nowego zdefiniowania podstawowego elementu tego, co społeczne.

Książka ta jest zarówno cennym wprowadzeniem dla czytelnika jeszcze niezapoznanego z koncepcją Niklasa Luhmanna, jak i interesującym komentarzem dla czytelnika już zaprawionego w zawiłościach Luhmannowskich idei. Ten ostatni znajdzie tutaj dla siebie nie tylko ciekawą interpretację myśli socjologa z Bielefeld, lecz również twórcze rozwinięcie jego teorii.

Z recenzji dr. hab. Karola Chrobaka
Mimo podjęcia przez Krzysztofa C. Matuszka trudnego intelektualnie tematu pracę naprawdę dobrze się czyta. Napisana jest stylem jasnym i precyzyjnym, a klasycznemu wywodowi naukowemu towarzyszą miejscami fragmenty skrzące się od subtelnego dowcipu, co sprawia, że nawet tak trudny temat jak Luhmannowska teoria systemów staje się łatwiej przyswajalny dla czytelnika.

Z recenzji dr. hab. Andrzeja Bukowskiego
Krzysztof C. Matuszek (ur. 1976) - adiunkt w Akademii Ignatianum w Krakowie. Zajmuje się socjologią teoretyczną i filozofią nauk społecznych. Doktorat obronił na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Młodych Naukowców. Opublikował m.in. Der Krieg als autopoietisches System, Wiesbaden 2007, VS Verlag (polska wersja: Systemy wojenne, Kraków 2010, WAM) oraz Ontology, Reality and Construction in Niklas Luhmann’s Theory, „Constructivist Foundationsˮ 2015, 10(2).

Książka "Niklasa Luhmanna socjologia bez człowieka" - Krzysztof C. Matuszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.