pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Słowa które są ważne. Komentarze do Ewangelii niedzielnych Rok C

Autor książki:

Marcello Farina

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788379719761
ISBN: 978-83-7971-976-1
Data: 2018-10-31
20.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Lektura niniejszego zbioru refleksji na temat Ewangelii wg św. Łukasza pozwoli czytelnikowi, aby rozpoczął jedyną w swoim rodzaju podróż: ku tajemnicy Boga i tajemnicy człowieka. Pozwoli mu wyjść na spotkanie Boga, którego miłosierdzie ma imię, ciało, serce i myśli Jezusa z Nazaretu, Emmanuela - "Boga z nami". Ów niezrównany Samarytanin - jak podkreśla we wstępie do książki F. Pisani - to Bóg macierzyński, który "nie ma względu na osoby", natomiast proponuje jako podstawowy krok życie miłością, namacalną i bezinteresowną. Można by rzec, że zanim ktoś stanie się wierzącym, powinien dojrzeć w szkole człowieczeństwa, gdyż chodzi o życie niezliczonych osób i własne. Polemiczny styl zaproponowanych przez ks. Farinę niedzielnych homilii na rok liturgiczny C sprawia, że czyta się je jednym tchem. Wnikliwe ukazują one Syna Bożego, pochylającego się nad każdym grzesznikiem z miłością, która pozostaje niezbywalna i ponadczasowa. W ten obraz autor wpisuje współczesne realia związane zarówno z przesiąkniętym materializmem i pragmatyzmem światem, jak i kondycją zmagającego się dziś z wieloma wyzwaniami Kościoła. To słowa, które zostawiają ślad i każą nam stanąć twarzą w twarz z samymi sobą.

Marcello Farina, ur. w 1940 r. w Riva del Garda, Włochy. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 r. Teolog i dr filozofii, wieloletni nauczyciel akademicki i wychowawca młodzieży. Obecnie wykłada w Instytucie Nauk Religijnych i na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Trydencie. Autor licznych rozpraw m.in. z zakresu historii teologii oraz dziejów Kościoła trydenckiego.


Odbiorcy
- duszpasterze poszukujący inspirujących i śmiałych pomysłów przy opracowywaniu kazań
- wszyscy zainteresowani pogłębionym i trafnym komentarzem do słowa Bożego

Dlaczego warto przeczytać tę książkę
- to doskonała pomoc dla księży, opracowana przez kapłana z długoletnim doświadczeniem w pracy naukowej i duszpasterskiej
- zawiera ciekawy, odwołujący się do aktualnych wydarzeń komentarz do Ewangelii niedzielnych na rok C, który może być wykorzystany w praktyce homiletycznej
- żywy, polemiczny język, jakim posługuje się autor, uatrakcyjnia lekturę tych zakorzenionych w Ewangelii wg św. Łukasza i wpisujących się we współczesne realia refleksji.

Książka "Słowa które są ważne. Komentarze do Ewangelii niedzielnych Rok C" - Marcello Farina - oprawa miękka - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2018 r. Cena 20.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.