pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik
Książki »
Tytuł książki:

Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788379711413
ISBN: 978-83-7971-141-3
Data: 2018-05-21
19.18  34.00  14.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Mówić dzisiaj o "chrześcijańskich fenomenach mistycznych" znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren, naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania. Słownik uwzględnia różne fakty lub wydarzenia potwierdzone w ciągu wieków w doświadczeniach wielu świętych. Opisane fenomeny mogą być albo percypowane wyłącznie przez duszę, która taki dar otrzymuje (lokucje, wizje, objawienia?), albo uwidaczniane na zewnątrz i obserwowane przez ludzi mających kontakt z osobami, które noszą tego znaki (ekstazy, lewitacje, stygmaty?).

Hasła tego słownika - napisane przez uczonych, którzy posługując się ścisłą metodą naukową, potrafią łączyć teologię duchową i mistyczną z psychologią i medycyną - są udokumentowaną i bezpieczną mapą, pozwalającą w świetle wiary chrześcijańskiej zorientować się w świecie nadzwyczajnych fenomenów. Książka zawiera: 67 haseł odnoszących się do fenomenów mistycznych (pojęcie, przykłady i interpretacja fenomenu), 6 artykułów poświęconych charakterystycznym przykładom osób, które doświadczyły fenomenów mistycznych (m.in. św. Franciszka z Asyżu, św. Teresy z Avili, św. Ojca Pio), 2 artykuły omawiające relacje między substancjami psychoaktywnymi a mistyką oraz medycyną zintegrowaną a mistyką.

Odbiorcy
- wszyscy chcący wzbogacić swoją wiedzę teologiczną
- pasjonaci zgłębiający meandry zjawisk mistycznych i nadprzyrodzonych
- osoby chcące lepiej zrozumieć, na czym opiera się relacja człowieka z Bogiem
Dlaczego warto przeczytać tę książkę
Świętość niekoniecznie pociąga za sobą nadzwyczajne fakty, istnieją święci, u których te fenomeny są nieobecne lub przynajmniej nie jest nam znana ich obecność. A jednak, u wielu świętych pojawiają się fenomeny mistyczne. U innych osób natomiast zostały stanowczo potwierdzone przez świadectwa zarówno tych, którzy ich doświadczyli, jak i tych, którym dane było widzieć ich zewnętrzny wyraz. O tym właśnie opowiada nasza publikacja.

Książka "Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik" - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2014 r. Cena 19.18 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Słownik pisarzy - okładka książki

Słownik pisarzy

praca zbiorowa
Nowy słownik ortograficzny języka - okładka książki

Nowy słownik ortograficzny języka polskiego

Monika von Basse, Bartłomiej Łuczak
Słownik frazeologiczny PWN - okładka książki

Słownik frazeologiczny PWN

Aleksandra Kubiak-Sokół