pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Eucharystia i Słowo. Komentarze do czytań na niedziele uroczystości...
Tytuł książki:

Eucharystia i Słowo. Komentarze do czytań na niedziele uroczystości i święta na lata A, B, C. Akty

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 928 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788379719754
ISBN: 978-83-7971-975-4
Data: 2018-10-18
34.96  48.00  13.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zebrane w tym obszernym tomie - zatytułowanym EUCHARYSTIA I SŁOWO - wezwania aktu pokuty, szkic medytacji do homilii i modlitwa powszechna na niedziele, uroczystości i święta w roku liturgicznym A, B, C - mają być w zamyśle narzędziem przydatnym do przygotowania tych części celebracji liturgicznej, które ordo liturgiczne pozostawia inteligentnej, dyskretnej i odpowiedzialnej kreatywności przewodniczącego zgromadzenia lub animatorów celebracji. Wyróżnikiem wspomnianych tekstów jest ich skoncentrowanie wokół Ewangelii dnia, stanowiącej temat wiodący całej liturgii. Mają one wybitnie biblijny charakter, przy czym nawiązują do realiów życia wiernych oraz do aktualnej sytuacji Kościoła i świata. Oprócz zastosowania w liturgii proponowane tutaj teksty mogą się okazać pomocne w osobistej medytacji, zarówno jako przygotowanie do celebracji wspólnotowej, jak też jako przypomnienie i pogłębienie tego, co zostało doświadczone w czasie zgromadzenia eucharystycznego.

Autorzy
Członkowie Wspólnoty z Bose: Enzo Bianchi - założyciel i długoletni przeor wspólnoty, autor opracowań dotyczących teologii chrześcijańskiej i wielkiej tradycji Kościoła, konsultor Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan; Goffredo Boselli - liturgista i mnich z Bose, współpracownik Komisji ds. Liturgii Konferencji Episkopatu Włoch; Lisa Cremaschi - zakonnica z Bose, zajmująca się ojcami Kościoła wschodniego, prowadzi działalność kaznodziejską; Luciano Manicardi - obecny przeor wspólnoty, biblista, odpowiada za kulturową formację nowicjuszy.

Odbiorcy
- duszpasterze szukający natchnionych pomysłów przy przygotowaniu i sprawowaniu liturgii Mszy św.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
Książka przedstawia pogłębiony materiał, odwołujący się do Pisma św. i współczesnej kondycji Kościoła, który nie powstał za biurkiem, lecz był tworzony oraz wykorzystywany w ekumenicznej Wspólnocie Monastycznej z Bose, oddanej słuchaniu słowa, modlitwie i celebracji eucharystycznej. Jest to zatem tym bardziej cenna, bo niejako sprawdzona w praktyce pomoc dla duszpasterzy.

Książka "Eucharystia i Słowo. Komentarze do czytań na niedziele uroczystości i święta na lata A, B, C. Akty" - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 928 stron i została wydana w 2018 r. Cena 34.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Maryja. Matka Jezusa - okładka książki

Maryja. Matka Jezusa

Gianfranco Ravasi
Czy naprawdę znamy Jezusa? - okładka książki

Czy naprawdę znamy Jezusa?

Roberto Giacobbo
Produkty podobne:
Słowo Boże nie jest związane - okładka książki

Słowo Boże nie jest związane

ks. Jan Kanty Pytel
Jutro Niedziela - Rok A - okładka książki

Jutro Niedziela - Rok A

ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marcin Kowalski