pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polska i jej święci

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 169x239 mm
EAN: 9788379719815
ISBN: 978-83-7971-981-5
Data: 2018-05-21
22.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Polska i jej święci", to publikacja ukazująca sylwetki kilkudziesięciu świętych i błogosławionych "polskich", choć nie wszyscy byli Polakami. Każdy z nich, natomiast, wywarł ogromny wpływ na to kim jesteśmy dziś, jako wspólnota narodowa. Byli i są nadal patronami i orędownikami Polski. Świat i nasza ojczyzna także dziś potrzebuje świętych - to oni są prawdziwą solą ziemi, gwarantem prawdziwego rozwoju i pokoju w świecie.

Święty Jan Paweł II powtarzał, że człowieka nie da się zrozumieć bez Chrystusa. Podobnie historię naszej Ojczyzny można zrozumieć tylko wtedy, gdy pozna się sylwetki ludzi najściślej z nią związanych - gotowych poświęcić dla niej wszystko, zaangażowanych, aż do oddania własnego życia - jak Chrystus. Kim byli? W jakich czasach żyli? Co kształtowało ich osobowości, że potrafili tak bezkompromisowo i ofiarnie służyć innym?

Odbiorcy
- chcący zrozumieć działanie Ducha Świętego w duszach ludzkich
- poszukujący prawdy o człowieku w Kościele i w świecie
- miłośnicy mądrości zawartej w historii
- wszyscy ceniący orędownictwo świętych i błogosławionych
- wrażliwi na piękno
- pragnący obdarować innych wartościowym prezentem

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
Stanowili elitę narodu na każdym etapie jego ponad 1050-letniej historii. Kroczyli śladami Chrystusa.

Oto życiorysy kilkudziesięciu świętych i błogosławionych - patronów i orędowników Polski. Ich sylwetki i słowa oraz czyny opatrzone pięknymi ilustracjami, modlitwami za ich wstawiennictwem oraz świadectwami i refleksjami na ich temat wypowiedzianymi przez Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz inne znaczące postaci.

Obyśmy mieli odwagę podążać śladami naszych świętych patronów. Szlak ów bierze swój początek w chrzcie Polski i w naszym chrzcie, to zaś jaki przybierze kształt, dokąd nas zaprowadzi, zależy od każdego z nas?

Książka "Polska i jej święci" - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2018 r. Cena 22.07 zł. Zapraszamy na zakupy!