pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sklepy cynamonowe / Piszmy po książkach
Tytuł książki:

Sklepy cynamonowe / Piszmy po książkach

Autor książki:

Bruno Schulz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Piszmy po książkach
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 120 s.
EAN: 9788395386275
ISBN: 978-83-9538-627-5
Data: 2021-04-19
12.99  18.90  5.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wspomnienia o ojcu - tak brzmiał oryginalny tytuł debiutanckiego zbioru opowiadań Schulza. Na szczęście jeden z pierwszych czytelników rękopisu, znany profesor psychologii Stefan Szuman, stanowczo przeciw niemu zaprotestował. Przekonał Schulza, że tytuł ten zupełnie nie oddaje fascynującej treści, która się za nim kryje. Zaproponował mu w zamian nazwanie całego zbioru, od jednego z tytułów opowiadań, Sklepami cynamonowymi. Droga do wydania nie należała do łatwych, opowiadania przeleżały kilka lat w szufladzie. Dopiero dzięki znajomym znajomych, po kilku telefonach, Schulz trafił do ówczesnej wyroczni literackiej - Zofii Nałkowskiej. Ta początkowo nie chciała go przyjąć, obawiając się straty czasu na kolejnego miernego debiutanta, jednak ostatecznie rękopis Sklepów cynamonowych zachwycił ją. To dzięki jej staraniom i wsparciu finansowemu brata Schulza, Izydora, opowiadania ukazały się w prestiżowej, popularnej serii wydawnictwa Rój. Zachowany do dziś dorobek literacki autora to zaledwie trzydzieści krótkich tekstów. Niemal zupełnie zapomniane po wojnie, z czasem zajęły należne im miejsce w kanonie literatury polskiej i światowej, dzięki czemu w niezwykłym, fantasmagorycznym świecie Schulzowych opowieści zatracają się kolejne pokolenia czytelników.

Nazwa wydawnictwa - Piszmy po książkach - nawiązuje do kiedyś powszechnej, a dziś zaniechanej praktyki pisania po książkach. Wyobraźcie sobie, że kiedyś w dobrym tonie było podarować znajomemu popisaną książkę! Praktyka ta pozwala na aktywne czytanie - zaznaczanie ważnych fragmentów, komentowanie tego, co przykuło naszą uwagę, wyrażanie zgody lub dezaprobaty, a wszystko to przekłada się na lepsze zrozumienie i zapamiętanie tekstu.

Książka "Sklepy cynamonowe / Piszmy po książkach" - Bruno Schulz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Piszmy po książkach. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2021 r. Cena 12.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Bruno Schulz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Podróże zimowe - okładka książki

Podróże zimowe

Georges Perec
Sklepy cynamonowe - okładka książki

Sklepy cynamonowe

Bruno Schulz