pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szkice Krytyczne

Autor książki:

Bruno Schulz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Słowo obraz terytoria
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 171x248 mm
EAN: 9788374534154
ISBN: 978-83-7453-415-4
Data: 2017-12-07
54.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bruno Schulz zawsze stał po stronie autorów, nawet gdy sam wcielał się w niewygodną dla siebie rolę krytyka. Nie chciał sobie "arrogować" porównującego i oceniającego spojrzenia znawcy, przedkładając nad nie sąd prywatnego konsumenta i amatora. Być może dlatego tom zawierający wszystkie jego szkice krytyczne liczy zaledwie czterdzieści dwa teksty. I być może dlatego w każdym z tych tekstów Schulz wykracza daleko poza horyzont klasycznych badań literackich czy codziennej praktyki recenzenckiej i podąża w stronę krytyki autorskiej, wykorzystującej narzędzia hermeneutyki, psychoanalizy i mitografii, by wydobyć z omawianego dzieła najgłębsze pokłady sensów.

Szkice krytyczne Schulza, zarówno fundamentalne dla zrozumienia jego dzieła eseje, wnikliwe prace literaturoznawcze, jak i drobne recenzje, przyczynki, notatki z lektury czy autoeksplikacje, potwierdzają, że był on jednym z najbardziej oryginalnych współczesnych interpretatorów literatury i sztuki. Pozwalają także sformułować jego prywatną filozofię literatury i credo artysty, których nigdy nie wyraził w swoim dziele wprost.

Książka "Szkice Krytyczne" - Bruno Schulz - oprawa twarda - Wydawnictwo Słowo obraz terytoria. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2017 r. Cena 54.32 zł. Zapraszamy na zakupy!