pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przysionek, dom dla pozornie umarłych

Autor książki:

Tomasz Kowalski

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377794944
ISBN: 978-83-7779-494-4
Data: 2018-08-22
27.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Świat się zmienił. Zmieniły się również problemy ludzi na nim żyjących. Zmienił się też nasz język. Stał się mniej wyrafinowany, trochę bardziej brutalny, a co najważniejsze, nie ma już takich profesorów. Tomasz Kowalski nie kryje, że swoją najnowszą książką chciał oddać cześć Jerzemu Szaniawskiemu i jego Opowiadaniom Profesora Tutki.

Zbiór opowieści zawartych w dziele pod tytułem Przysionek - dom dla pozornie umarłych porusza różne tematy. Snute przez bohaterów historie mówią o ludzkich lękach, niesprawiedliwości, przemijaniu, bolesnych wspomnieniach, niezrozumieniu, buncie, miłości i pożądaniu, ale również o uszkodzonych słuchawkach i kąpieli w Bałtyku. Narratorami są czterej mocno dojrzali mężczyźni. Przyjaciele spotykają się co wtorek w knajpce, by przy kawie, piwie i papierosie pogadać o życiu. Każde opowiadanie jest wypadkową konkretnej sytuacji, zdarzenia czy rozmowy. Okazuje się przy tym, że pozornie zwykli faceci mogą być nie tylko wnikliwymi obserwatorami rzeczywistości, ale też wrażliwymi i sentymentalnymi ludźmi, poetami dojrzałego już życia. I to chyba w tym wszystkim jest najdziwniejsze, najbardziej nieprawdopodobne. A może nie?

Książka "Przysionek, dom dla pozornie umarłych" - Tomasz Kowalski - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.