pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Martwy sezon

Autor książki:

Jakub Woynarowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Korporacja HA!ART
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788364057533
ISBN: 978-83-6405-753-3
Data: 2015-02-24
38.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Martwy sezon to powieść graficzna oparta na motywach utworów Brunona Schulza - zarówno opowiadań ze zbiorów Sklepy cynamonowe oraz Sanatorium pod klepsydrą, jak i rozproszonych esejów, a także fragmentów prozy.

Miejscem akcji jest opuszczone przez mieszkańców miasto, opanowane przez rojowiska owadów, które występują tu "w zastępstwie" ludzkich bohaterów. Inspiracją dla tego pomysłu jest opowiadanie Karakony, w którym ojciec narratora - niczym postać w kafkowskiej Przemianie - ulega powolnej metamorfozie, przeistaczając się w karalucha. Punkt widzenia owada stanowi ponadto fabularne uzasadnienie specyficznego rodzaju percepcji rzeczywistości, obecnego w prozie Schulza, który - jak pisała Zofia Nałkowska - "naświetla i przegląda rzeczywistość jakby na wylot, ukazuje ją zdeformowaną i prawdziwą, jak tkankę pod mikroskopem - prawdziwością spotęgowaną i groźną".

Z warstwą narracyjną koresponduje forma opowieści - literackie, barokowe w swej formie cytaty skonfrontowane zostają z tu serią wyrazistych obrazów, nieraz balansujących na granicy abstrakcji, a dodatkowych znaczeń nadaje całości ograniczona kolorystyka rysunków, zawężona do czerni, bieli i oranżu. Wszechobecny na początku "jesienny" kolor pomarańczowy ustępuje czerni, którą ostatecznie przykrywa biel śniegu.

Książka "Martwy sezon" - Jakub Woynarowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Korporacja HA!ART. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2015 r. Cena 38.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.