pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych

Autor książki:

Piotr Zychowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788380622890
ISBN: 978-83-8062-289-0
Data: 2018-02-09
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych.

Płonące wioski i masowe egzekucje. Grabieże i gwałty. Zabójstwa niewinnych cywilów i jeńców - Ukraińców, Żydów, Białorusinów i Polaków. Nie, to nie jest komunistyczna propaganda. Niektórzy Żołnierze Wyklęci naprawdę dopuszczali się takich zbrodni.

Dla jednych "Łupaszka", "Bury", "Ogień" czy "Wołyniak" to wielcy narodowi bohaterowie, ale dla innych - mordercy ich bliskich. Skazy na pancerzach to pierwsza książka, która przedstawia czarne karty z epopei Żołnierzy Wyklętych.

Napisana bez przemilczeń i lukrowania rzeczywistości charakterystycznych dla części polskiej literatury historycznej. Napisana bez znieczulenia. Na jej kartach znalazły się szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mordów.

Piotr Zychowicz nie ma wątpliwości - Żołnierze Wyklęci walczyli z niebywałą odwagą o słuszną sprawę. Nie oznacza to jednak, że należy ukrywać przed opinią publiczną niewygodne fakty, które ich dotyczą. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała?

Książka "Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych" - Piotr Zychowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2018 r.