pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie VI

Autor książki:

Piotr Zychowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 452 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788381886567
ISBN: 978-83-8188-656-7
Data: 2023-01-13
48.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kolejna część bestsellerowego cyklu Opowieści niepoprawne politycznie.

Po Żydach, Sowietach, Niemcach i Aliantach przyszedł czas na Ukraińców. Ludobójstwo na Wołyniu, akcja Wisła, krwawa wojna o Lwów. Pogromy polskich dworów na Rusi, Pakt Piłsudski - Petlura, Wielki Głód i Dywizja SS-Galizien. Fatalne błędy II RP i terroryzm OUN. UPA kontra AK. Piotr Zychowicz w swojej nowej książce opisuje najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z tragicznej historii relacji polsko-ukraińskich. Bez upiększania i brązu. Bez hurra-patriotycznej cenzury i politycznej poprawności. Zychowicz pisze o tragicznym XX wieku - gdy Polaków i Ukraińców poróżnił krwawy konflikt o ziemię - ale cofa się również do czasów powstania Chmielnickiego. Czy fiasko ugody z Kozakami i budowy Rzeczypospolitej Trojga Narodów było największą zaprzepaszczoną szansą w dziejach Polski Agresja rosyjska z 2022 roku spowodowała, że Polacy i Ukraińcy nigdy nie byli ze sobą tak blisko. To dobry moment, aby wyjąć historyczne trupy z szafy i w uczciwy sposób rozliczyć się z historią. Prawdziwe pojednanie musi być oparte na prawdzie.

W wydaniu w twardej oprawie materiały dodatkowe: esej o filmie Wołyń Wojciecha Smarzowskiego i rozdział o zdumiewających podobieństwach między ludobójstwem na Wołyniu a rzezią w Rwandzie.

Książka "Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie VI" - Piotr Zychowicz - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 452 stron i została wydana w 2023 r. Cena 48.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.