pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788380623569
Data: 2018-03-15
26.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych.

Płonące wioski i masowe egzekucje. Grabieże i gwałty. Zabójstwa niewinnych cywilów i jeńców - Ukraińców, Żydów, Białorusinów i Polaków. Nie, to nie jest komunistyczna propaganda. Niektórzy Żołnierze Wyklęci naprawdę dopuszczali się takich zbrodni.

Dla jednych Łupaszka, Bury, Ogień czy Wołyniak to wielcy narodowi bohaterowie, ale dla innych - mordercy ich bliskich. Skazy na pancerzach to pierwsza książka, która przedstawia czarne karty z epopei Żołnierzy Wyklętych.

Napisana bez przemilczeń i lukrowania rzeczywistości charakterystycznych dla części polskiej literatury historycznej. Napisana bez znieczulenia. Na jej kartach znalazły się szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mordów.

Piotr Zychowicz nie ma wątpliwości - Żołnierze Wyklęci walczyli z niebywałą odwagą o słuszną sprawę. Nie oznacza to jednak, że należy ukrywać przed opinią publiczną niewygodne fakty, które ich dotyczą. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała?

Audiobook „Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych” - oprawa twarda - Wydawca: Rebis. Cena 26.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.