pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skandynawia HALAL. Islam w krainie białych nocy

Autor książki:

Maciej Czarnecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326829130
ISBN: 978-83-2682-913-0
Data: 2019-08-26
30.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Feministki w hidżabie, muzułmańska społeczność LGBT, drużyna piłkarska uchodźców z Kurdystanu, która awansowała do szwedzkiej ekstraklasy. Twarz islamu w Skandynawii jest wielowymiarowa i nieoczywista. To też problem "zabójstw honorowych", działalności salafitów, wyobcowania niektórych społeczności. Przyjrzenie się temu z bliska to lekarstwo na fake newsy i niewiedzę o życiu muzułmanów w Europie.

Gdy politycy podsycają strach przed uchodźcami, doświadczony i nagradzany reporter, Maciej Czarnecki, pokazuje prawdziwe historie imigrantów w Szwecji, Norwegii i Danii. Ich opowieści obalają stereotypy i burzą uprzedzenia. To także mocny i ważny głos w dyskusji o imigracji muzułmanów do Skandynawii i szerzej - Europy. Maciej Czarnecki nie daje gotowych odpowiedzi. Zamiast tego rzetelnie i uczciwie przedstawia losy oraz sposób myślenia tych wyznawców islamu, dla których północna część Starego Kontynentu stała się domem.

Okazuje się, że populistyczny mit o czarno-białym świecie nie jest prawdziwy. Dominują w nim różne odcienie szarości. To właśnie ich jest w rzeczywistości najwięcej. Bo halal to wszystko, co w świetle szariatu jest dozwolone. Granice między wartościami islamu a Zachodem bywają też płynne.

Książka "Skandynawia HALAL. Islam w krainie białych nocy" - Maciej Czarnecki - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.17 zł. Zapraszamy na zakupy!