pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Religia Sokratesa

Autor książki:

Mark L. McPherran

Dane szczegółowe:
Wydawca: Teologia Polityczna
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 599 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788362884445
ISBN: 978-83-6288-444-5
Data: 2014-11-07
30.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. Mc Pherrana uważana jest za najlepszą książkę, która została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego filozofa Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. Mc Pherrana uważana jest za najlepszą książkę, która została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego filozofa.

Mark L. Mc Pherran, profesor Simon Fraser University. Należy do grona wybitnych filozofów specjalizujących się w filozofii starożytnej. Studiował na University of California, był uczniem Gregoryego Vlastosa. Specjalizuje się w starożytnej filozofii i religii greckiej, a także filozofii religii i historii etyki. Jest autorem licznych książek i artykułów z tego obszaru. Jest członkiem Program Committee, Pacific Division of the American Philosophical Association, a także Committee on the Teaching of Philosophy, American Philosophical Association.

Religia Sokratesa jest jedną z ważniejszych pozycji w ostatnich dwóch dekadach w światowej literaturze dotyczącej stosunku Sokratesa do religii. Mc Pherran przeciwstawia się obrazowi Sokratesa jako konsekwentnego racjonalisty i dowodzi, że wypowiadał on sądy, których źródłem była religia i których nie dało się do końca uzasadnić ścisłym argumentem filozoficznym.

prof. Ryszard Legutko Autor skrupulatnie uzasadnia oryginalną tezę: doświadczenie religijne przenika zamysł filozoficzny Sokratesa w niebywale zasadniczym stopniu. Lekceważenie tego zjawiska prowadzi do całkowitego wypaczenia misji ojca europejskiej antropologii i reformatora religii greckiej.

ks. prof. Jan Sochoń

Książka "Religia Sokratesa" - Mark L. McPherran - oprawa miękka - Wydawnictwo Teologia Polityczna. Książka posiada 599 stron i została wydana w 2014 r. Cena 30.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.