pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Sekularyzacja myślenia politycznego w Rosji. Przejście od religijnej idei właściwego istnienia do koncepcji imperium i geopolityki

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 231 s.
Wymiar: 125x210 mm
EAN: 9788364091797
ISBN: 978-83-64091-79-7
Data: 2018-03-09
14.96  20.00  5.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Sekularyzacja myślenia politycznego w Rosji. Przejście od religijnej idei właściwego istnienia do koncepcji imperium i geopolityki - Jadwiga Staniszkis, Konrad Świder, Włodzimierz Marciniak - opis książki:

Niniejsza praca poświęcona jest bardzo ważnemu i - na gruncie polskim - rzadko wcześniej eksplorowanemu zagadnieniu ewolucji idei, którymi rządziło się i rządzi państwo rosyjskie, a może na odwrót - które rządziły i rządzą państwem rosyjskim. Połączenie dwóch perspektyw: historycznej i współczesnej - i tematowi, i sposobowi jego ujęcia zdecydowanie służy.

Książka daje podstawę do poważnej dyskusji o Rosji, a ta dyskusja jest potrzebna nie tylko Rosji, ale może jeszcze bardziej - także jej sąsiadom, zwłaszcza Polsce.

Książka „Sekularyzacja myślenia politycznego w Rosji. Przejście od religijnej idei właściwego istnienia do koncepcji imperium i geopolityki” - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN.

Książka posiada 231 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sekularyzacja myślenia politycznego w Rosji. Przejście od religijnej..."
Jadwiga Staniszkis, Konrad Świder, Włodzimierz Marciniak - autor m.in.:
Polska – Ukraina – Białoruś – Rosja. - okładka książki
Polska – Ukraina – Białoruś – Rosja. Obraz politycznej... Józef M. Fiszer, Konrad Świder, Tomasz Stępniewski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Słowiańska geopolityka - okładka książki
Słowiańska geopolityka Piotr Eberhardt