pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sakrament i misterium. Teologia liturgii

Autor książki:

kard. Joseph Ratzinger

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dominikański Ośrodek Liturgiczny
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788394893545
ISBN: 978-83-948935-4-5
Data: 2021-06-01
26.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niepublikowane dotąd po polsku teksty o liturgii kardynała Josepha Ratzingera, starannie opracowane i wydane przy współpracy Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny i Wydawnictwa AA. Dzięki tej książce Czytelnik może zapoznać się z najcenniejszymi refleksjami Papieża na temat przeżywania i rozumienia liturgii, sakramentów i życia chrześcijańskiego.

Wśród nich nie brak także rozważań na temat muzyki kościelnej, tak bliskich kardynałowi Ratzingerowi. Znakomitym uzupełnieniem publikacji są kazania, będące wyrazem głębokiego związku myśli Benedykta XVI z żywym doświadczeniem przeżywania liturgii. Sakrament i misterium to również pierwszy tom serii wydawniczej Źródło i Szczyt, w której wydane zostaną wartościowe teksty uznanych autorów zajmujących się tematyką liturgii, m.in. Roberta Tafta, Dietricha von Hildebranda i Paula Bradshawa.

Książka została opublikowana dzięki wsparciu Giseli Barry.

Sakramenty są świętymi obrzędami, w które Kościół zaangażowany jest jako Kościół, a to znaczy, że nie działa tylko jako zbiorowość ludzka, ale mocą tego, czego sam nie stworzył, a dzięki czemu może ofiarować więcej, niż mógłby dać sam z siebie: włącza ludzi w rzeczywistość daru, który sam otrzymał. Oznacza to, że w sakramentach uobecnia się całe kontinuum historii: przyszłość, teraźniejszość i przyszłość. Musi on – jako memoria – sięgać do korzeni całości ludzkich dziejów tak, aby spotkać człowieka tu i teraz oraz ofiarować mu teraźniejszość, obecność zbawienia, której istotą jest to, że ponad śmiercią otwiera horyzont przyszłości.

 

Książka "Sakrament i misterium. Teologia liturgii" - kard. Joseph Ratzinger - oprawa miękka - Wydawnictwo Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]