pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rzeczywistość poprzecierana
Tytuł książki:

Rzeczywistość poprzecierana

Autor książki:

Piotr Paziński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 396 s.
Wymiar: 154x212 mm
EAN: 9788378660026
ISBN: 978-83-7866-002-6
Data: 2015-12-07
32.36  46.00  13.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rzeczywistość poprzecierana - opis książki:

Wracam tu do starych znajomych: Joyce a, Kafki i Schulza, sięgam po postaci nowe (Celan, Cylkow, Bialik). Próbuję zmierzyć się z twórcą może dla mnie najważniejszym - Tadeuszem Kantorem - i zrozumieć hipnotyczny wpływ, jaki wciąż na mnie wywiera. W tym sensie jest to książka osobista, chociaż staram się unikać osobistego tonu, oddając głos samej literaturze. To ona jest i powinna być bohaterką pierwszoplanową.

Czytelniczce albo Czytelnikowi na pewno rzuci się w oczy rozmaitość wątków tkackich. Powód jest prosty. Otóż w niejednej tradycji i niejednej kulturze czynność tkania kojarzona bywa ze snuciem opowieści, a gotowa tkanina - z tekstem, który mieni się znaczeniami i określa z osobna los każdego człowieka. Ale również tkanie i pisanie mają ze sobą wiele wspólnego. I tu, i tam chodzi przecież o trwałe i oryginalne splecenie wątku i osnowy. A w praktyce - o ciężką robotę, która polega na ustawicznym pruciu i zawęźlaniu nitek symbolizujących warstwy sensów, języków i tradycji, pamięci i rzeczy niepamiętanych, wpływów i nawiązań symbolizujących także pojedyncze ludzkie głosy. Te znowuż są najlepiej słyszalne w prześwitach i ubytkach tekstu. W przetarciach widać i słychać więcej, i to one najbardziej mnie interesują.

Książka "Rzeczywistość poprzecierana" - Piotr Paziński - oprawa twarda - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 396 stron i została wydana w 2015 r. Cena 32.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]