pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rynek pozabankowych pożyczek konsumenckich w Polsce
Tytuł książki:

Rynek pozabankowych pożyczek konsumenckich w Polsce

Autor książki:

Krzysztof Waliszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 178 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375568929
ISBN: 978-83-7556-892-9
Data: 2016-11-25
Cena wydawcy: 52.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Rynek pozabankowych pożyczek konsumenckich w Polsce - Krzysztof Waliszewski - opis książki:

Jest to pierwsza w Polsce monografia poświęcona w całości sektorowi pozabankowych pożyczek konsumenckich, skupiająca w jednym miejscu rozproszone dotąd informacje o tym sektorze. Książka adresowana jest zarówno do studentów kierunków ekonomicznych, pracowników naukowych zajmujących się problematyką detalicznych usług finansowych, jak i praktyków chcących poszerzyć swoją wiedzę z obszaru pozabankowych pożyczek konsumenckich.

Recenzowana książka jest w zamierzeniu Autora kompleksową monografią rynku pozabankowych firm pożyczkowych w Polsce. Jest to założenie słuszne, gdyż problematyka ta była dotychczas badana raczej tylko przy okazji innych kwestii, np. rynku i regulacji usług consumer finance, rynku bankowego, ochrony konsumenta (problem nieuczciwych klauzul kontraktowych, ochrona przed lichwą czy instytucja upadłości konsumenckiej), prawa internetu i nowych technologii (pożyczki internetowe świadczone przez firmy pożyczkowe, np. Vivus czy Wonga, ale też pożyczki bezpośrednio między dawcą i biorcą kapitału - peer-to-peer lending). Celem monografii jest przedstawienie genezy i obecnego stanu rynku pozabankowych pożyczek konsumenckich w Polsce oraz perspektyw jego rozwoju. Na podkreślenie zasługuje kompleksowość i wysoki poziom merytoryczny opracowania. Autor opiera się na danych dokładnie odzwierciedlających stan obecny i perspektywy rozwojowe rynku pożyczkowego, współpracując w tej kwestii z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych i Związkiem Firm Pożyczkowych. Uwzględnia wszystkie kluczowe wątki problematyki organizacji i działalności pozabankowych firm pożyczkowych, łącznie z ochroną konsumenta. Bierze pod uwagę zarówno kwestie mikro-, jak i makroekonomiczne, aspekty ekonomiczne i regulacyjne, stosownie do wymogów ekonomii instytucjonalnej oraz modnego obecnie kierunku ekonomicznej analizy prawa. Z pełnym przekonaniem rekomenduję tę interesującą monografię.

Z recenzji Prof. dr. hab. Włodzimierza Szpringera

Książka „Rynek pozabankowych pożyczek konsumenckich w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 178 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Krzysztof Waliszewski - autor m.in.:
Całościowe zarządzanie ryzykiem - okładka książki
Całościowe zarządzanie ryzykiem systemowym. Pandemia... Jan K. Solarz, Krzysztof Waliszewski;
Doradztwo finansowe w Polsce - okładka książki
Doradztwo finansowe w Polsce Krzysztof Waliszewski;
Instytucje bankowe i niebankowe - okładka książki
Instytucje bankowe i niebankowe na rynku detalicznych... Krzysztof Waliszewski,Iwona D. Czechowska;
Doradztwo finansowe w Polsce - okładka książki
Doradztwo finansowe w Polsce Krzysztof Waliszewski;
Kupujący tę pozycję zamówili również: