pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Całościowe zarządzanie ryzykiem systemowym. Pandemia Covid-19

Dane szczegółowe:
Wydawca: edu-Libri
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 164x236 mm
EAN: 9788366395039
ISBN: 978-83-6639-503-9
Data: 2020-09-07
42.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Autorzy monografii wykorzystują swoje kompetencje w zakresie zarządzania ryzykiem systemu finansowego, aby uporządkować dotychczasową wiedzę o pandemii koronawirusa. Szukając analogii dla COVID-19, formułują rekomendacje praktyczne, które dotyczą przestrzegania zasady pomocniczości, odblokowania istniejącego potencjału intelektualnego i finansowego transferów międzypokoleniowych dla przezwyciężenia negatywnych następstw pandemii. Seniorzy mają zasoby majątkowe pozwalające na przezwyciężenie recesji po COVID-19. Obawiają się bardziej o życie i zdrowie dzieci i wnucząt niż o własne. Współczesne technologie typu blockchain pozwalają na zagwarantowanie bezpieczeństwa transferom rodzinnym i międzypokoleniowym. Są to bufory bezpieczeństwa zdrowotnego i finansowego ludności w warunkach pandemii.

Recenzowana praca odznacza się niewątpliwymi walorami merytorycznymi i metodycznymi. (...) Konsekwencje i wyzwania związane z COVID-19 należą do interesujących i ważnych kwestii analizowanych w zagranicznym, częściowo również polskim, piśmiennictwie z zakresu ekonomii i finansów (prace naukowe, popularno-naukowe, publicystyczne). Z tego punktu widzenia recenzowaną pracę uznać należy za próbę syntezy tego, co najważniejsze i najbardziej aktualne w zakresie tej problematyki. Można tu zaryzykować stwierdzenie, ze książka Prof. Prof. Solarza i Waliszewskiego będzie pierwszą polską publikacją z "koronomiki".

Prof. dr hab. Stanisław Flejterski

Książka "Całościowe zarządzanie ryzykiem systemowym. Pandemia Covid-19" - Jan K. Solarz, Krzysztof Waliszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo edu-Libri. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2020 r. Cena 42.13 zł. Zapraszamy na zakupy!