pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rozmowy między Niebem a Ziemią

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378647744
ISBN: 978-83-7864-774-4
Data: 2019-11-15
Obniżka! 17.03  29.90  12.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Papież Benedykt XVI to Doktor Kościoła, który moim nauczycielem pozostał po dziś dzień. Nauczanie od zawsze stanowiło jego pasję. Podobnie jak święty Paweł w Atenach, tak i ten apostoł narodów nigdy nie uląkł się wystąpienia na agorze i nie cofnął przed odważną obroną prawdy na hałaśliwej giełdzie wyrażanych poglądów. Umiłowanie tego powołania da się także wyczytać z jego jakże często prorockich wypowiedzi udzielanych „ponad chmurami”, podczas rozmów z krytycznie go obserwującymi dziennikarzami. Na trudne tematy, poruszane przez krytycznych przedstawicieli mediów, padały z jego strony precyzyjne, odważne argumenty, co doskonale dokumentuje ta publikacja.

Niniejsza książka jeszcze po wielu latach będzie tchnęła lekkością prawdziwie katolickiej i bezgranicznej wolności, relacjonując z nieprzemijającą świeżością niezapomniany pontyfikat Benedykta XVI.

abp Georg Ganswein,
osobisty sekretarz Benedykta XVI

Papież nie był koniunkturalistą ani zwolennikiem politycznej poprawności w mówieniu. Jego jasna prostota stosowana w wypowiedziach pozbawiona była klerykalnej mentalności. Po imieniu nazywał rany Kościoła, drobiazgowej radiografii poddawał stan wiary katolików, zwłaszcza tych ogarniętych oparami relatywizmu cywilizacji człowieka sytego. Mówił też, że kto zbytnio przejmuje się trudnościami, z jakimi zmaga się dziś Kościół, ten jeszcze nie pojął, że należy on do Chrystusa. Taki jasny i klarowny przekaz czytelnik odnajdzie również na stronicach tej książki.

ks. Robert Skrzypczak

Książka zawiera kompletne zapisy rozmów papieża Benedykta XVI z przedstawicielami mediów podczas podniebnych podróży samolotem. Słowa Ojca Świętego są bezcennym drogowskazem oraz światłem wśród mroków współczesności, wyrażając jego pragnienie przybliżenia światu jedynej prawdy, która odmieniła dzieje świata: Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.

Książka "Rozmowy między Niebem a Ziemią" - Angela Ambrogetti, Benedykt XVI - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 17.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Angela Ambrogetti, Benedykt XVI - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nowe stare błędy - okładka książki

Nowe stare błędy

Fulton J. Sheen
Alarm dla Kościoła - okładka książki

Alarm dla Kościoła

Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński
Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek - okładka książki

Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od...

s. Lucyna Czermińska CSFA, ks. Józef Marecki (red.)
Hereditas Monasteriorum Vol. 3 - okładka książki

Hereditas Monasteriorum Vol. 3

Marek Derwich (red.)
Sztuka kaznodziejska - okładka książki

Sztuka kaznodziejska

Antoni Bednarek
Sakramentalny wymiar Bożego Miłosierdzia - okładka książki

Sakramentalny wymiar Bożego Miłosierdzia

ks. Bogusław Migut, ks. Andrzej Megger (red.)
Produkty podobne: