pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rotacyjna prezydencja Rady Unii Europejskiej po wejściu w życie Traktatu...
Książki »
Tytuł książki:

Rotacyjna prezydencja Rady Unii Europejskiej po wejściu w życie Traktatu z Lizbony. Analiza ról prezydencji w okresie przejściowym

Autor książki:

Rafał Riedel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373955981
ISBN: 978-83-7395-598-1
Data: 2014-05-15
24.09  24.15  0.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Główne pytanie pracy brzmi: Czy i jak zmieniła się instytucja rotacyjnej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej po wejściu w życie Traktatu z Lizbony Praca koncentruje się na rekonstrukcji ról spełnianych przez państwo sprawujące rotacyjną prezydencję w Radzie w nowym reżimie traktatowym. Dlatego w części empirycznej analizie poddane zostały cztery prezydencje, które określane są mianem „transformacyjnych” - te, które w całości odbywały się po wejściu w życie traktatu lizbońskiego i podczas pierwszej kadencji Stałego Przewodniczącego Rady Europejskiej: belgijska, hiszpańska (2010), węgierska i polska (2011). Centralna hipoteza badawcza odnosi się do kwestii kierunków i sposobu modyfikacji sposobów sprawowania rotacyjnej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Może być zatem sformułowana w postaci założenia, że traktat lizboński i następująca po nim praktyka życia unijnych instytucji spowodowały zmianę mającą wymiar zarówno instytucjonalny, jak i normatywny.

Praca jest adresowana do badaczy zainteresowanych systemem instytucjonalnym Unii Europejskiej oraz studentów europeistyki, nauk politycznych i stosunków międzynarodowych.

Książka "Rotacyjna prezydencja Rady Unii Europejskiej po wejściu w życie Traktatu z Lizbony. Analiza ról prezydencji w okresie przejściowym" - Rafał Riedel - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2014 r. Cena 24.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Rafał Riedel - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Polska w Unii Europejskiej. Wyzwania, - okładka książki

Polska w Unii Europejskiej. Wyzwania, możliwości,...

Renata Podgórzańska, Dorota Kowalewska
Wpływ acquis communautaire i acquis - okładka książki

Wpływ acquis communautaire i acquis Schengen na...

Artur Kuś, Anna Szachoń-Pszenny (red.)
Polityka spójności Unii Europejskiej. - okładka książki

Polityka spójności Unii Europejskiej. Doświadczenia,...

Bartosz Jóźwik, Mariusz Sagan, Tomasz Stępniewski (red.)
Produkty podobne: