pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rok Świętego Józefa. Patris corde – Ojcowskim sercem
Książki »
Tytuł książki:

Rok Świętego Józefa. Patris corde – Ojcowskim sercem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788366560550
ISBN: 978-83-66560-55-0
Data: 2021-01-20
Obniżka! 21.52  29.90  8.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czy św. Józef jest odpowiednim wzorcem dla naszych czasów Czy jest postacią biblijną, która może przemówić w przekonujący sposób do współczesnego człowieka

Dziś wielu ludzi cierpi z powodu zaburzenia, wręcz zagubienia swojej tożsamości. Coraz mniej oczywista jest odpowiedź na pytanie: co to znaczy być człowiekiem, mężczyzną, kobietą, ojcem, matką, Polakiem, Europejczykiem, katolikiem. Dzisiejszy świat potrzebuje więc takich wzorców jak św. Józef, który stał się orędownikiem, podporą i przewodnikiem w trudnych chwilach, jak również prawdziwym strażnikiem Kościoła oraz rodziny, czyniąc ze swego życia służbę. 

W tym bogato ilustrowanym albumie czytelnik znajdzie szczery i autentyczny wzorzec patrona, a także pozna treść listu papieża Franciszka wprowadzającego Rok św. Józefa opatrzonego wstępem i wyjaśnieniem ks. prof. Roberta Skrzypczaka. Wszystko to, aby lepiej zrozumieć fenomen opiekuna Świętej Rodziny i oddać się Mu w opiekę. Część modlitewna to zachęta do podjęcia osobistych rozważań nad charyzmatami św. Józefa.

*

Fundamentalną postawą całego Kościoła winno być nabożne słuchanie Słowa Bożego, czyli całkowita gotowość wiernego służenia zbawczej woli Boga objawionej w Jezusie. I oto już na początku dziejów odkupienia odnajdujemy wcielony wzór posłuszeństwa – po Maryi – właśnie w Józefie (…) Józef jest przykładem człowieka, który „nabożnie słucha Słowa Bożego”.

św. Jan Paweł II

 

Wstępem opatrzył ks. prof. Robert Skrzypczak

Książka "Rok Świętego Józefa. Patris corde – Ojcowskim sercem" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2021 r. Cena 21.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wiara w Boga we współczesnym świecie - okładka książki

Wiara w Boga we współczesnym świecie

Gerhard Kardynał Müller
Model kapłana i duszpasterza - okładka książki

Model kapłana i duszpasterza

ks. Grzegorz Jaśkiewicz
Produkty podobne:
Święty Stanisław Kostka - okładka książki

Święty Stanisław Kostka

ks. Leszek Smoliński
Krypta Wawelska i Papieski Tron - okładka książki

Krypta Wawelska i Papieski Tron

Wiesław J. Wysocki, Stanisław Zieliński