pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Droga krzyżowa na podstawie obrazów J. Dudy-Gracza

Autor książki:

ks. Arkadiusz Paśnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788381312400
ISBN: 978-83-8131-240-0
Data: 2021-01-25
19.77  24.70  4.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Wyjątkowe rozważania drogi krzyżowej, których inspiracją stała się Golgota Jasnogórska Trzeciego Tysiąclecia Jerzego Dudy-Gracza, wybitnego polskiego malarza. Cykl obrazów, który składa się z XVIII stacji, znajduje się na piętrze Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.
Ksiądz Arkadiusz Paśnik proponuje rozważania, dzięki którym w niecodzienny sposób możemy przeżyć drogę krzyżową. Zaprasza do pochylenia się nad polską Golgotą. Nad Męką Pana Jezusa w ojczyźnie, w Kościele. Czytelnik towarzyszy Panu w drodze krzyżowej, kontemplując reprodukcje obrazów i zagłębiając się w rozważania mające żywe odniesienie do dzisiejszej rzeczywistości. Powierza Bogu swoje troski, cierpienia, swoje krzyże. Zadaje sobie pytania o sens człowieczeństwa, wypełnianie testamentu Jezusa z krzyża.
Głębokie, poruszające słowa pobudzają do refleksji nad sobą, własnym postępowaniem. Pozwalają zweryfikować relację z cierpiącym Chrystusem, z drugim człowiekiem. Uczą godności i pokory. Autor zachęca, by z Chrystusa czerpać siłę, być wiernym w życiu i powołaniu, kochać tu i teraz, wyjść cierpiącemu Jezusowi naprzeciw, bronić godności drugiego człowieka.

Książka "Droga krzyżowa na podstawie obrazów J. Dudy-Gracza" - ks. Arkadiusz Paśnik - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2020 r. Cena 19.77 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]