pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Regionalny wymiar polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Przyklad Włoch,...
książka:

Regionalny wymiar polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Przyklad Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788376418858
ISBN: 978-83-7641-885-8
Data: 2013-05-22
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Regionalny wymiar polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Przyklad Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec - opis książki:

Kapitał ludzki jest jednym z filarów gospodarki opartej na wiedzy. Paradoksalnie jednak ten czynnik rozwoju okazuje się być trudnym obszarem inwestycji, szczególnie w wymiarze regionalnym. Stąd wiedza o dobrych praktykach i istniejących rozwiązaniach systemowych jest szczególnie cenna. Istotnym wyzwaniem dla władz publicznych każdego kraju, w tym także Polski, jest określenie właściwego modelu realizacji i poziomu decentralizacji polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ polityka rozwoju kapitału ludzkiego w wymiarze regionalnym jest stosunkowo młodym obszarem działalności władz publicznych. Stąd trudno o wzorce w pełni ukształtowane i sprawdzone w zdefiniowanym otoczeniu. W książce Autorzy dokonują identyfikacji stosowanych modeli polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Prezentują różne podejścia i warunki funkcjonowania systemów oddziałujących na wartość kapitału ludzkiego na poziomie regionów. Analizy dotyczą Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Polski oraz wybranych celowo, dobrze rozwiniętych, regionów w tych krajach. Badania wskazują, że zależnie od poziomu decentralizacji działań stosowane są różnorodne podejścia do zakresu inwestycji w kapitał ludzki, kształtowania systemowych rozwiązań czy poziomu zaangażowania władz samorządowych i innych aktorów regionalnych. Do lektury niniejszej pracy Autorzy zapraszają zarówno studentów, pracowników naukowych, pracowników administracji publicznej różnych szczebli, jak i innych czytelników, którzy swoimi decyzjami i aktywnością wpływają na procesy kształtowania regionalnej polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Zasady przedsprzedaży: przyjmujemy zamówienia na publikacje, które ukażą się w terminie podanym przy każdej książce. W momencie ukazania się książki w sprzedaży, zamówienie zostanie zrealizowane.

Książka „Regionalny wymiar polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Przyklad Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin.

Książka posiada 200 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Regionalny wymiar polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Przyklad Włoch,..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dziecko w Oriencie - okładka książki
Dziecko w Oriencie Danuta Chmielowska, Barbara Grabowska, Ewa Machut-Mendecka