pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Rebelia. Kościół katolicki i kulturowa rewolucja
książka:

Rebelia. Kościół katolicki i kulturowa rewolucja

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788365842213
ISBN: 978-83-6584-221-3
Data: 2019-09-13
35.50  49.00  13.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rebelia. Kościół katolicki i kulturowa rewolucja - E. Michael Jones - opis książki:

Rebelia. Kościół katolicki i rewolucja kulturalna to książka o ostatecznym cywilizacyjnym starciu między Kościołem katolickim a Oświeceniem - wojnie rozgrywającej się na naszych oczach od przeszło sześćdziesięciu lat. Atak wrogów Kościoła, według E. Michaela Jonesa, skupił się na trzech głównych obszarach: edukacji; publicznej promocji nieprzyzwoitości; demontażu pojęć takich, jak tradycyjny model rodziny i seksualności. Autor ukazuje, jak doszło do stworzenia nowej wywrotowej broni - ideologii kontrolowanego rozbudzania libido, która, w myśl jej twórców, ma doprowadzić ostatecznie do powszechnej laicyzacji. Książka jest dobrą analizą negatywnej roli, jaką w tej wojnie odegrały świeckie sądy, kościelne uczelnie oraz owoce, które przyniósł światu Sobór Watykański II.

Jones opisuje przebieg katolickich bitew z mediami i ośrodkami kultury masowej, zwłaszcza z Hollywood, ujawnia także źródła i scenariusze rebelii, która przeniosła się na łono samego Kościoła. Fundament, na którym opiera się działająca w Kościele piąta kolumna, to według autora książki tzw. amerykanizm - ideologia próbująca pogodzić mistyczne Ciało Chrystusa na ziemi z koncepcją idealnego, liberalnego państwa, którym miałyby być Stany Zjednoczone Ameryki. Idea ta, potępiona jeszcze przez papieża Leona XIII w Testem Benevolentiae Nostrae, wróciła niepostrzeżenie po Soborze Watykańskim II, ukradkiem zaabsorbowana przez rzymskokatolickie magisterium, stała się powodem jego niebezpiecznego rozdwojenia.

***
E. Michael Jones (ur. 1948), amerykański pisarz, wykładowca, komentator, wydawca periodyku "Culture Wars". W swoich publikacjach demaskuje nowoczesne ideologie, które pod hasłami emancypacji i wyzwolenia usiłują wprowadzić nowy rodzaj totalitarnej kontroli. W Polsce ukazały się jego książki: Libido dominandi, Zdeprawowani moderniści, Jałowy pieniądz oraz Gwiazda i krzyż.

Książka „Rebelia. Kościół katolicki i kulturowa rewolucja” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wektory.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rebelia. Kościół katolicki i kulturowa rewolucja"
E. Michael Jones - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sumienie chrześcijańskie - okładka książki
Sumienie chrześcijańskie św. John Henry Newman
Produkty podobne: