pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kościół u bram piekieł. Przyczyny i skutki dechrystianizacji Kościoła katolickiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788365842602
ISBN: 978-83-6584-260-2
Data: 2022-04-11
45.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nikt nie może już zaprzeczać, że Kościół katolicki znajduje się w stanie głębokiego kryzysu.

Kryzys ten, objawiający się zarówno na płaszczyźnie doktrynalnej, jak i społecznej oraz politycznej, jest skutkiem rewolucji, której najbardziej widocznym efektem był Sobór Watykański II i odrzucenie przez hierarchię tych tradycji, które dały Kościołowi siłę. Sobór był prawdziwym początkiem procesu dechrystianizacji Kościoła, a więc zastępowania nauki Chrystusa nauką inspirowaną nurtami myśli świeckiej. W rezultacie Kościół utracił swój duchowy wymiar i stał się zwykłą instytucją tego świata, targaną przez typowe dla tego świata problemy.

W Ewangelii św. Mateusza Chrystus mówi o Kościele, że "bramy piekielne go nie przemogą". Równocześnie mówi jednak o budowli wzniesionej na skale, a nie na piasku. Dzisiejszy Kościół, pozbawiony trwałego oparcia, ostatecznie stanął u bram piekieł. W jaki sposób do tego doszło Jakie siły i jacy ludzie się za tym kryją O tym opowiada ta książka.

Kościół uległ słowom pokusy, które szeptali ukryci w jego łonie agenci sił oświecenia i postępu, moderniści i kryptomasoni. Być może wierzyli, że w zamian za podporządkowanie się światu, zyskają przynajmniej część władzy nad nim. Jednak obietnica nie została zrealizowana i nigdy nie była składana na poważnie. Kościół najpierw przestał walczyć, potem zaczął łasić się do wroga, a wreszcie się do niego upodobnił, stając się zwykłą ziemską instytucją. A taka instytucja ma w swojej naturze to, że przenikają ją skandale finansowe i seksualne, towarzyszące ideowemu i moralnemu rozchwianiu. Taki Kościół nie tylko nie może być latarnią - on sam utracił już latarnię, która kierowała jego kursem. I jeśli wciąż płynie, to jedynie w mrok.

(fragment książki)

Książka "Kościół u bram piekieł. Przyczyny i skutki dechrystianizacji Kościoła katolickiego" - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Wektory. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2022 r. Cena 45.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.