pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kruchy porządek. Jak znaleźć oparcie i nadzieję

Autor książki:

George Weigel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Promic
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 208x136 mm
EAN: 9788375028355
ISBN: 978-83-7502-835-5
Data: 2022-02-24
23.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeden z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistów katolickich analizuje burzliwe wydarzenia charakteryzujące światową politykę i życie publiczne Kościoła katolickiego w XX wieku i na początku XXI wieku.
George Weigel w swoich esejach z dogłębnym zrozumieniem złożoności dzisiejszego świata odczytuje wydarzenia takie jak I wojna światowa czy epoka komunizmu w świetle globalnych procesów kulturowych i w powiązaniu z problemami współczesnej moralności, w szczególny sposób przybliżając wyzwania i dokonania wspólnot chrześcijańskich w okresach pontyfikatów św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.
Weigel umiejętnie splata wątki teologiczne i filozoficzne z faktami z zakresu historii politycznej i społecznej, odwołując się do tak fundamentalnych pojęć, jak rozum, wolność, prawda. Polemizuje z różnymi ideami i poglądami, w tym ateistycznymi, amoralistycznymi czy nihilistycznymi, ukazując konsekwencje, jakie ma ideologia i polityka dla istnienia dobra i zła w zagmatwanym świecie ponowoczesności, rzekomego ,,końca historii. Podkreśla przy tym, że wszelkie głębokie prądy polityczne, społeczne i gospodarcze szczególnie mocno wyrażają się poprzez kulturę i mają bezpośrednie przełożenie na ludzką moralność i religijność oraz szeroko pojęte życie duchowe.

Książka "Kruchy porządek. Jak znaleźć oparcie i nadzieję" - George Weigel - oprawa miękka - Wydawnictwo Promic. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2022 r. Cena 23.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.