pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rada gminy jako uczestnik lokalnego współrządzenia. Przykład Anglii,...
Książki »
Tytuł książki:

Rada gminy jako uczestnik lokalnego współrządzenia. Przykład Anglii, Finlandii, Polski i Słowenii

Autor książki:

Katarzyna Radzik-Maruszak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 326 s.
EAN: 9788365390264
ISBN: 978-83-6539-026-4
Data: 2019-04-15
35.42  42.00  6.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Rada gminy jako uczestnik lokalnego współrządzenia. Przykład Anglii, Finlandii, Polski i Słowenii - Katarzyna Radzik-Maruszak - opis książki:

Książka przedstawia sposób funkcjonowania rad gminnych w Anglii, Finlandii, Polsce i Słowenii. Pokazuje wpływ governance na relacje rad (i radnych) z organami wykonawczymi, gminną administracją oraz obywatelami, jak również transformujące się role gminnych organów przedstawicielskich. Podstawę monografii stanowią badania empiryczne - blisko osiemdziesiąt wywiadów pogłębionych - przeprowadzonych przez autorkę z radnymi i ekspertami w każdym z tych państw. Wyniki badań wskazują, że choć organizacja rad jest we wszystkich samorządach zbliżona, lokalni przedstawiciele odmiennie postrzegają zarówno role rad gminnych we współrządzeniu, jak i zachodzące w ich otoczeniu zmiany.

Z wielkim zainteresowaniem i satysfakcją zapoznałam się z pracą dr Katarzyny Radzik-Maruszak dotyczącą rad gminnych jako aktorów w lokalnym współrządzeniu. Bez wątpienia autorka poruszyła aktualne i ważne zagadnienie badawcze. (...). Podjęcie badań empirycznych w państwach należących do odmiennych tradycji administracyjnych, o rozmaitej kulturze prawnej, administracyjnej i politycznej, było poważnym wyzwaniem, z którym - o czym jestem głęboko przekonana - Autorka sobie poradziła.

z recenzji prof. dr hab. Agnieszki Pawłowskiej
Katarzyna Radzik-Maruszak - ukończyła nauki polityczne oraz prawo, adiunkt w Zakładzie Samorządów i Polityki Lokalnej, Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kierownik i wykonawca w projektach finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Nauki. Wykładowca w Tampere University (Finlandia), Charles University in Prague (Republika Czeska), Technical University of Košice (Słowacja) oraz Faculty of Organisation Studies, Novo Mesto (Słowenia) i School of Advanced Social Studies, Nova Gorica (Słowenia). Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu samorządu terytorialnego i governance. Jej zainteresowania badawcze obejmują lokalne współrządzenie w ujęciu porównawczym, zagadnienia reprezentacji politycznej oraz partycypacji na poziomie lokalnym.

Książka „Rada gminy jako uczestnik lokalnego współrządzenia. Przykład Anglii, Finlandii, Polski i Słowenii” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 326 stron i została wydana w 2019 r. Cena 35.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rada gminy jako uczestnik lokalnego współrządzenia. Przykład Anglii,..."
Katarzyna Radzik-Maruszak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Wybory samorządowe na Ziemi Lubuskiej, - okładka książki
Wybory samorządowe na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu... Jarosław Jańczak, Magdalena Musiał-Karg, Bartłomiej Secler