pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rachunkowość zarządcza w systemie informacyjnym przedsiębiorstwa

Autor książki:

Beata Sadowska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 406 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381025515
ISBN: 978-83-8102-551-5
Data: 2021-10-28
67.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach rosnącej konkurencji jest niemożliwe bez dostępu do aktualnej, wiarygodnej oraz dostarczonej na czas informacji. Rachunkowość jako system informacyjny organizacji ma na celu dostarczanie danych niezbędnych do zarządzania, kierowania i kontrolowania działań, procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

"Rachunkowość zarządcza w systemie informacyjnym przedsiębiorstwa" to podręcznik adresowany do wszystkich, którzy interesują się zarządzaniem i rachunkowością. Połączono w nim zagadnienia teoretyczne poparte praktycznymi przykładami i zadaniami. Do każdego zadania podane jest rozwiązanie.

Czytelnik:
- dowie się, jaka jest rola i znaczenie podsystemu rachunkowości zarządczej,
- pozna podstawową klasyfikację kosztów i przychodów na potrzeby rachunkowości zarządczej,
- będzie umiał wykorzystać modele rachunku kosztów na potrzeby zarządzania oraz zastosować odpowiednie instrumenty dedykowane rachunkowości zarządczej,
- dowie się, czy można budżetować w podsystemie rachunkowości zarządczej,
- sklasyfikuje metody i modele podejmowania decyzji w warunkach ryzyka oraz pozna procedurę zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie,
- będzie miał możliwość przestudiowania oraz dokonania przeglądu współczesnych systemów informatycznych systemu finansowo-księgowego wykorzystywanych w podsystemie rachunkowości zarządczej.

Książka "Rachunkowość zarządcza w systemie informacyjnym przedsiębiorstwa" - Beata Sadowska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 406 stron i została wydana w 2021 r. Cena 67.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.