pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pycha i upadek

Autor książki:

Rafał A. Ziemkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fabryka Słów
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 370 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788379640997
ISBN: 978-83-7964-099-7
Data: 2015-09-18
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Upadek władzy - oto temat tej książki. Upadek władzy bardzo konkretnej, partii zwanej Platformą Obywatelską, w bardzo konkretnym państwie, zwanym III Rzeczpospolitą. Ale nie poświęcałbym konkretnej zmianie rządów tak wiele uwagi, gdybym nie miał nadziei, że przez jej szczegółowy opis powiem coś o upadku władzy w ogóle.

Upadek władzy to bowiem coś takiego, jak śmierć.

Upadek władzy zaskakuje nawet bardzo uważnych komentatorów.

Jakimi prawami kierują się demokratyczne rewolucje? Jak im się udaje niepostrzeżenie narodzić, wezbrać, dlaczego zawsze jesteśmy nimi zaskoczeni, nawet jeśli się ich od dawna spodziewaliśmy, dlaczego każdy polityk, partia czy innego rodzaju elita(1) reaguje na nią tak samo głupio - wyparciem, niezrozumieniem, groteskowym droczeniem się z rzeczywistością?
Nie wiem. Ale próbuję zrozumieć. Spróbujcie razem ze mną. Jeśli nawet nadal nie zrozumiemy, to przynajmniej zafundujemy sobie trochę złośliwej radości, rozpamiętując dzień pod dniu, jak pycha została pokarana upadkiem, a upadek uwieńczony śmiesznością.

Książka "Pycha i upadek" - Rafał A. Ziemkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Fabryka Słów. Książka posiada 370 stron i została wydana w 2015 r.