pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Punkt odniesienia. Rzecz o motywacyjnych i poznawczych inklinacjach...
Tytuł książki:

Punkt odniesienia. Rzecz o motywacyjnych i poznawczych inklinacjach w ekonomii behawioralnej

Autor książki:

Piotr Zielonka

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381022637
ISBN: 978-83-8102-263-7
Data: 2019-05-06
47.55  59.00  11.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Punkt odniesienia. Rzecz o motywacyjnych i poznawczych inklinacjach w ekonomii behawioralnej - Piotr Zielonka - opis książki:

Człowiek, który cudem uniknął śmierci lub poważnych obrażeń, czuje się jak zwycięzca. Jest niczym ten, który wygrał milion złotych na loterii albo otrzymał drugie życie. Dlaczego? Przecież obiektywnie w jego życiu nic nie zmieniło się w stosunku do sytuacji sprzed tego zdarzenia.

Wbrew powszechnej intuicji, to, czy jakaś okoliczność zostanie odebrana jako zysk, czy strata, w dużej mierze zależy od umiejscowienia punktu odniesienia.

Wpływ punktu odniesienia na poziom satysfakcji oraz na podejmowane decyzje jest jednym spośród wielu efektów motywacyjnych i poznawczych omawianych w tej pracy.

W monografii podjęta została ważna problematyka wpływu czynników behawioralnych na podejmowanie decyzji, ze szczególnym uwzględnieniem decyzji ekonomicznych.

Z recenzji dr hab. Justyny Franc-Dąbrowskiej, prof. SGGW
Książka jest adresowana do środowiska naukowego. Może być także interesująca dla praktyków gospodarczych. Dotyczy nowatorskich zagadnień w finansach behawioralnych w ogólności, a w zakresie teorii perspektywy w szczególności.

Z recenzji prof. dr. hab. Adama Szyszki

Książka „Punkt odniesienia. Rzecz o motywacyjnych i poznawczych inklinacjach w ekonomii behawioralnej” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 170 stron i została wydana w 2019 r. Cena 47.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Punkt odniesienia. Rzecz o motywacyjnych i poznawczych inklinacjach..."
Piotr Zielonka - autor m.in.:
Produkty podobne:
Ekonomia społeczna - okładka książki
Ekonomia społeczna Zygmunt Narski
Jak dostać za darmo pomoc prawną? - okładka książki
Jak dostać za darmo pomoc prawną? Artur Borkowski, Anna Krzyżanowska