pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Psychologia wojny

Autor książki:

Leo Murray

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
EAN: 9788381516488
ISBN: 978-83-8151-648-8
Data: 2022-06-22
29.42  44.99  15.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Walczyć, uciekać czy może zastygnąć w bezruchu Dociekliwa opowieść o tym, jak się zachowuje człowiek w najbardziej ekstremalnych warunkach i jakie spustoszenie w ludzkiej psychice sieje wojna.

Im bliżej człowiek znajdzie się wojny, tym mniej mu się ona podoba. Ludzkim umysłem steruje pierwotna, nieświadoma, praktycznie niedostrzegalna niechęć do zabijania i równie silny strach przed utratą życia. Aby ułatwić wygrywanie wojen, ogromny wysiłek i niebotyczne pieniądze zainwestowano w próbę stłumienia u żołnierzy tych reakcji.

Ta książka łączy pochodzące z pierwszej ręki relacje z różnych bitew z wynikami badań naukowych w dziedzinie psychologii walki zbrojnej, które oferują wiarygodny wgląd w to, co wojna jest w stanie zrobić z umysłem człowieka. Nie mówi o generałach i strategach, lecz skupia się na najniższym poziomie taktycznym - na zwykłych żołnierzach, którzy stają twarzą w twarz do walki z nieprzyjacielem. Pokazuje, co i dlaczego dzieje się w głowie człowieka, który ma zabijać i sam może zostać zabity, i ma tego pełną świadomość. Podpowiada, jak wykorzystać ludzkie reakcje, aby odnieść zwycięstwo, a zarazem uchronić ludzkie życie.

Leo Murray to literacki pseudonim analityka wojskowego i byłego żołnierza, który połowę swojego życia spędził na studiowaniu psychologii walki zbrojnej. Przeprowadził wywiady z wieloma weteranami wojennymi, młodymi i starymi, a także z dowódcami.

Książka "Psychologia wojny" - Leo Murray - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2022 r. Cena 29.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]