pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Przyszłość należy do Azji. Globalny porządek w XXI wieku
Księgarnia »
Książki »
książka:

Przyszłość należy do Azji. Globalny porządek w XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 406 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788365842428
ISBN: 978-83-6584-242-8
Data: 2020-09-24
41.99  59.00  17.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Przyszłość należy do Azji. Globalny porządek w XXI wieku - Parag Khanna - opis książki:

PARAG KHANNA urodził się w Indiach, wychował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, USA i Niemczech, kształcił zaś w USA i Wielkiej Brytanii. Jest specjalistą w zakresie stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej. Obecnie jest partnerem zarządzającym Future Map, firmy zajmującej się planowaniem scenariuszy i doradztwem strategicznym, współpracującej z najbardziej innowacyjnymi rządami, miastami i firmami na świecie. Współpracował ze Światowym Forum Ekonomicznym, był członkiem Rady Stosunków Międzynarodowych, Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych, doradcą programu Global Trends 2030 National Intelligence Council, a także amerykańskich sił specjalnych w Iraku i Afganistanie. Opublikował książki: The Second World, How to Run the World, Connectography, Hybrid Reality oraz Technocracy in America. Magazyn Esquire uznał go za jednego z 75 najbardziej wpływowych ludzi XXI wieku.

Tłumaczony na wiele języków bestseller PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO AZJI to książka napisana dla ludzi Zachodu przez człowieka Wschodu, który doskonale zna i rozumie Azję oraz panujące tam stosunki społeczne, polityczne i gospodarcze. Parag Khanna ukazuje specyfikę Azji, zakorzenioną w jej historii i kulturze, której nie da się zrozumieć patrząc wyłącznie z zachodniej perspektywy. Siła Azji i jej przyszłość tkwią w tym, co pozytywnie odróżnia ją od pogrążonej w kryzysie cywilizacji zachodniej: wyższości merytokracji nad demokracją, pragmatyzmu nad ideologią oraz dobra wspólnego nad zaspokajaniem egoistycznych roszczeń jednostek i mniejszościowych grup. Warto przyjrzeć się dziś Azji i temu, co ma do zaoferowania, gdyż, zdaniem autora, o ile XIX wiek był stuleciem Europy, XX - Ameryki, o tyle XXI wiek będzie stuleciem Azji.

Poważna i dobrze udokumentowana próba wykazania, że stulecie amerykańskie ustępuje miej­sca stuleciu, w którym siła gospodarcza i polityczna jest coraz bardziej skoncentrowana w Azji.

Financial Times
Azja w coraz większym stopniu scala się w osobną jednostkę polityczną, kulturalną i gospodarczą, która jest gotowa wyprzedzić słabnący Zachód... Przyszłość należy do Azji.

Wall Street Journal
Dzięki dogłębnym badaniom Khanna ukazuje przyszłość Azji w XXI wieku... Erudycyjny opis oszałamiającej dominacji gospodarczej.

Japan Times

Książka „Przyszłość należy do Azji. Globalny porządek w XXI wieku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wektory.

Książka posiada 406 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przyszłość należy do Azji. Globalny porządek w XXI wieku"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Propaganda - okładka książki
Propaganda Edward L. Bernays
Kultura krytyki - okładka książki
Kultura krytyki Kevin MacDonald
Produkty podobne:
Przyszłość Chin - okładka książki
Przyszłość Chin Jim Cangrong
Przyszłość azjatyckich tygrysów. - okładka książki
Przyszłość azjatyckich tygrysów. Zagrożenia i... Joanna Marszałek-Kawa, Ewa Kaja (red.)