pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polityka zagraniczna Uzbekistanu wobec Rosji. Seria: Rosja. Wczoraj, dziś i jutro. Tom 19

Autor książki:

Michał Kuryłowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376385464
ISBN: 978-83-7638-546-4
Data: 2015-06-03
26.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Michał Kuryłowicz - dr nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, pracownik Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy naukowej skupia się na ewolucji stosunków międzynarodowych na obszarze Azji Centralnej oraz na zjawisku postkolonializmu na terytorium byłego ZSRS.

"Przemyślana konstrukcja sprawia, że praca stanowi interesujące podejście do analizy złożonej materii z zakresu stosunków międzynarodowych. Struktura jest przejrzysta i logiczna, zaś teza książki wskazuje na złożoność uwarunkowań identyfikacji Uzbekistanu na arenie międzynarodowej w skomplikowanym układzie sił, jaki kształtuje się w okresie ostatnich dwóch dekad. [...] Autor dobrze rozpoznał uwarunkowania procesu decyzyjnego w uzbeckiej polityce wobec Rosji, podkreślając przede wszystkim rolę czynnika osobowościowego przywódcy pańśtwa. Autor sięga także do metod historyczno-opisowych i porównawczych, co pozwala mu ująć politykę zagraniczną Uzbekistanu szeroko i dynamicznie." - Z recenzji dr hab. prof. UW Stanisława Bielenia.

"Recenzowane opracowanie stanowi samodzielny wkład Autora do badań nad Azją Centralną zwłaszcza w obszarze relacji tego regionu z Federacją Rosyjską. Autor wykazuje się bardzo opnowaniem warsztatu naukowego, sumiennością oraz rzetelnością badawczą. [...] Autor sprawnie odczytuje ogólną dynamikę relacji uzbecko-rosyjskich, co z kolei pozwala mu na podkreślenie ograniczonego (zwłaszcza wobec zgłaszanych prze Uzbekistan ambicji regionalnych) efektu wysiłków czynionych przez Taszkent w celu uniezależnienia się od Moskwy i zdobycia dominującej pozycji w Azjii Centralnej." - Z recenzji prof. dr hab. Mieczysława Smolenia.

Książka "Polityka zagraniczna Uzbekistanu wobec Rosji. Seria: Rosja. Wczoraj, dziś i jutro. Tom 19" - Michał Kuryłowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2014 r. Cena 26.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.