pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przeznaczenie, traf, przypadek
Tytuł książki:

Przeznaczenie, traf, przypadek

Autor książki:

Jacek Cygan

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 143x215 mm
EAN: 9788324035892
ISBN: 978-83-2403-589-2
Data: 2016-02-18
30.63  39.90  9.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

JACEK CYGAN, niezrównany poeta polskiej piosenki, teraz mierzy się z inna literacką formą. Przeznaczenie, traf, przypadek to zbiór opowiadań, które dotykają tego, co nieuchwytne, ale dla nas najważniejsze.

Bohaterowie książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Choć bardzo chcą, nie potrafią zrozumieć tej "magii", co wykrzywia ich ścieżki, nie dając się objąć umysłem i emocjami. Za sprawą przypadku lub - jak wolą inni - przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu, często zawiedzeni, bo przecież chcieli tak niewiele, a innym razem niewytłumaczalnie szczęśliwi.

Czy przeznaczenie istnieje? Czy o naszym życiu przesądza jedynie splot przypadków?
Autor za sprawą literackiej wrażliwości dostrzega pod powierzchnią codzienności więcej i wydobywa sens z pozornie nic nieznaczących zdarzeń. Dzięki temu historie jego bohaterów inspirują do osobistych przemyśleń.

"Wdzięk to pierwsza z zalet znakomitych opowiadań Jacka Cygana. Nie potrafiłem oprzeć się uczuciu zazdrości, gdy poznawałem te krótkie, mistrzowsko opowiedziane historie z czytelnymi metaforami, puentami na swoich miejscach, przykuwającymi uwagę bohaterami i umiejętnością syntezy, której jak podejrzewam, uczy poezja. Bo Jacek Cygan jest poetą, który tym razem inną ścieżką podąża ku najszlachetniejszej literackiej dystynkcji - wzruszeniu".

Eustachy Rylski
"Nieczęsto się zdarza, że Autor tylu znanych, co więcej, tak znaczących tekstów muzycznych szuka dla siebie miejsca w literaturze i zwraca się ku prozie. Pisząc niewielkie opowiadania ukazuje nam świat szczególny, tak różny od tego, którym żyją jego wielbiciele.

Poruszyła mnie głęboko ta potrzeba i skłoniła do przeczytania tych poruszających tekstów, z których niejeden mnie, staremu reżyserowi rysuje się, jak scenariusz przyszłego filmu. Przeznaczenie, traf, przypadek?..."
Andrzej Wajda

Książka "Przeznaczenie, traf, przypadek" - Jacek Cygan - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2016 r. Cena 30.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Cygan - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Cześć co słychać? - okładka książki
Cześć co słychać? Magdalena Witkiewicz
Wybór - okładka książki
Wybór Nicholas Sparks
Opowieść niewiernej - okładka książki
Opowieść niewiernej Magdalena Witkiewicz
Lampiony - okładka książki
Lampiony Katarzyna Bonda
Życie jest cudem - okładka książki
Życie jest cudem Dorota Łosiewicz
Produkty podobne:
Traktat o łuskaniu fasoli - okładka książki
Traktat o łuskaniu fasoli Wiesław Myśliwski
Naszyjnik z turmalinem - okładka książki
Naszyjnik z turmalinem Katarzyna A. Ostrowska
Przypadki Callie i Kaydena - okładka książki
Przypadki Callie i Kaydena Jessica Sorensen