pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Klezmer. Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana
Książki »
Tytuł książki:

Klezmer. Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana

Autor książki:

Jacek Cygan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 324 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788378661498
ISBN: 978-83-7866-149-8
Data: 2015-06-10
39.37  58.00  18.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kiedy Europa próbowała otrząsnąć się z koszmarów I wojny światowej, na jej wschodnich rubieżach, w Polsce, urodził się człowiek, którego życie, na tle innych losów niezwykłych i niebezpiecznych, ułożyło się w sposób szczególnie niezwykły i niebezpieczny.

Człowiek ten przeżył holocaust, chociaż los robił wiele, by tak się nie stało, ba, kazał mu nawet przeżywać własną śmierć. Tym człowiekiem jest Leopold Kozłowski-Kleinman. Szczęśliwie żyje nadal i nietrudno spotkać go w Krakowie, na starym Kazimierzu. Chodzi po tych samych kamieniach, po których stąpał genialny żydowski poeta i pieśniarz Mordechaj Gebirtig. Jego muzyka, tak jak muzyka Gebirtiga, rozbrzmiewa w synagogach i salach koncertowych całego świata. Słuchając jej w krakowskiej synagodze Tempel ma się wrażenie, że tamten zamordowany świat polskich Żydów trwa, jak trwał przez wieki! Dlaczego chcę opowiedzieć o życiu Leopolda? Od ponad dwudziestu lat mam honor czuć się Jego przyjacielem; występować razem z Nim na scenie, wspólnie tworzyć, oraz z jego błogosławieństwem tłumaczyć z języka jidysz stare pieśni żydowskie. Siedzieć przy jednym stole, pić paschalną śliwowicę, a ostatnio coraz częściej sok marchewkowy i słuchać go. Jego opowieści to prawdziwa muzyka duszy. Cóż jest tak niezwykłego w Jego losach? Otóż Jego boginią, kochanką i opiekunką, a czasami zwykłą uliczną dziwką była zawsze Muzyka. Dzieje Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana są tematem tej książki.

Książka "Klezmer. Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana" - Jacek Cygan - oprawa twarda - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 324 stron i została wydana w 2015 r. Cena 39.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Cygan - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wieniawski. Droga do gwiazd - okładka książki
Wieniawski. Droga do gwiazd Katarzyna M. Bodziachowska
Produkty podobne:
Moje szczęśliwe wyspy - okładka książki
Moje szczęśliwe wyspy Magdalena Zawadzka
Marek Dyjak. Polizany przez Boga - okładka książki
Marek Dyjak. Polizany przez Boga Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke
Paryż bez zakochanych. Opowiadania - okładka książki
Paryż bez zakochanych. Opowiadania o Polkach Wiesława Michalska-Krajewska