pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Przestępczość cudzoziemców. Aspekty prawne, kryminologiczne i praktyczne
książka:

Przestępczość cudzoziemców. Aspekty prawne, kryminologiczne i praktyczne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788373838550
ISBN: 978-83-7383-855-0
Data: 2017-04-06
Cena wydawcy: 77.70 złpozycja niedostępna

Przestępczość cudzoziemców. Aspekty prawne, kryminologiczne i praktyczne - Witold Klaus, Katarzyna Laskowska, Irena Rzeplińska - opis książki:

W dobie globalizacji, transmisji kulturowej i ruchów migracyjnych analizowanie wzajemnych interakcji zjawisk społecznych jest nie tylko uzasadnione, ale i konieczne. W kontekście intensywnych zmian zachodzących w poszczególnych społeczeństwach, w tym również w Polsce, pytanie o to - czy i na ile pojawienie się w ostatnich latach w naszym kraju coraz większej liczby cudzoziemców może wpływać na zwiększenie ich udziału w zjawisku przestępczości - jest słuszne i usprawiedliwione. [...] Opracowania zawarte w tej monografii bazowały w dużej mierze na wynikach badań empirycznych, które przeprowadzone zostały zgodnie z regułami poprawności metodologicznej. Wykorzystano w nich zróżnicowane techniki badawcze, dzięki czemu uzyskano bardzo ciekawe dane. Otrzymane wyniki, co należy wyraźnie podkreślić, nie tylko wzbogacają wiedzę naukową o zjawisku przestępczości cudzoziemców w Polsce, lecz także obalają wiele stereotypów na jego temat.

z recenzji prof. dr hab. Janiny Błachut
Publikacja [...] stanowi pierwsze po 1989 roku monograficzne opracowanie kompleksowo poświęcone przestępczości cudzoziemców w Polsce. [...] Istotne jest, że z kryminologicznego punktu widzenia podjęto zarówno zagadnienia fenomenu przestępczości cudzoziemców i jej uwarunkowań, ale co ważniejsze, sporą część poświęcono także często pomijanym zagadnieniom przeciwdziałania przestępczości cudzoziemców, bazującego m.in. na systemowych rozwiązaniach międzynarodowych i europejskich. [...] Warto podkreślić, że zaprezentowane w monografii wyniki rozległych, wielopłaszczyznowych badań nad przestępczością cudzoziemców mają w skali kraju charakter unikatowy.

z recenzji prof. dr. hab. Emila Walentego Pływaczewskiego

Książka „Przestępczość cudzoziemców. Aspekty prawne, kryminologiczne i praktyczne” - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 640 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przestępczość cudzoziemców. Aspekty prawne, kryminologiczne i praktyczne"
Witold Klaus, Katarzyna Laskowska, Irena Rzeplińska (red.) - autor m.in.:
Przewodnik po prawie karnym. Tablice, - okładka książki
Przewodnik po prawie karnym. Tablice, orzecznictwo,... Wojciech Filipkowski, Ewa M. Guzik-Makaruk, Katarzyna Laskowska, Elżbieta Zatyka;
Kupujący tę pozycję zamówili również: