pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zwalczanie zorganizowanych form przestępczości w prawie karnym obowiązującym...
Tytuł książki:

Zwalczanie zorganizowanych form przestępczości w prawie karnym obowiązującym na ziemiach polskich w XIX i XX wieku

Autor książki:

Aneta Michalska-Warias

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788322728024
ISBN: 978-83-2272-802-4
Data: 2008-05-16
23.43  26.00  2.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Zwalczanie zorganizowanych form przestępczości w prawie karnym obowiązującym na ziemiach polskich w XIX i XX wieku - opis książki:

W XX wieku przestępczość zorganizowana stała się jednym z najniebezpieczniejszych fenomenów przestępczych, a zarazem jednym z najpoważniejszych wyzwań dla współczesnego prawa karnego. Jednak zjawisko organizowania się ludzi w celu popełnienia wspólnie przestępstwa ma długą historię, podobnie jak regulacje prawne służące zwalczaniu takich zjawisk. Autorka podejmuje próbę ukazania rozwoju prawnokarnych sposobów rekacji na zorganizowane zjawiska przestępcze w XIX i XX wieku na ziemiach polskich (pod rządami kodyfikacji zaborcznych, w pierwszym polskim kodeksie karnym z 1932 roku oraz po drugiej wojnie światowej), przedstawiając w tle rozwój zorganizowanych form przestępczości o charakterze politycznym w ówczesnej Europie. Analiza ewolucji prawa karnego w podejściu do problemu zorganizowanej aktywności przestępczej prowadzi do interesujących wniosków na temat rozwoju prawa karnego w omawianym okresie, a także ujawnia pojawiające się w ostatnich latach tendencje do kontrowersyjnego upraszczania zasad odpowiedzialności karnej w przypadku sprawców przynależących do struktur przestępczych, a tym samym powracania do rozwiązań charakteryzujących prawo karne na przełomie XVIII i XIX wieku.

Książka "Zwalczanie zorganizowanych form przestępczości w prawie karnym obowiązującym na ziemiach polskich w XIX i XX wieku" - Aneta Michalska-Warias - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2008 r. Cena 23.43 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]