pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Przedsiębiorczość w reformowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce....
Księgarnia »
Książki »
książka:

Przedsiębiorczość w reformowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce. Niedoceniane interakcje

autor:

Jacek Klich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 396 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788323323020
ISBN: 978-83-2332-302-0
Data: 2007-05-16
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Przedsiębiorczość w reformowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce. Niedoceniane interakcje - Jacek Klich - opis książki:

Książka jest pierwszym opracowaniem podejmującym w tak rozbudowanej formie problem strukturalnych i funkcjonalnych niesprawności (dysfunkcji) polskiego systemu ochrony zdrowia. Wciąż aktualne problemy kierunków reformowania systemu ochrony zdrowia, autor podejmuje w sposób w polskiej literaturze przedmiotu nowy, łącząc ograniczone sukcesy w reformach systemu ochrony zdrowia z przedsiębiorczością, nawiązując do jednego z najnowszych nurtów w literaturze światowej. Główna hipoteza pracy zakłada, że niesatysfakcjonujące rezultaty zmian dokonywanych w systemie opieki medycznej w Polsce są efektem braku warunków dla powstawania i rozwoju postaw przedsiębiorczych w sektorze ochrony zdrowia. Możliwe do odnotowania sukcesy występują zaś w tych jego podsektorach, gdzie dominuje własność prywatna i skutecznie egzekwowane są podstawowe prawa właścicielskie. Diagnozę zamyka wykaz czynności i warunków niezbędnych do uruchomienia wewnętrznych mechanizmów zmian w samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz głębokich zmian w systemie ochrony zdrowia.

Książka zbudowana jest z trzech części. Pierwsza ma charakter teoretyczny i, obok uporządkowania kwestii pojęciowych oraz przedstawienia założeń metodologicznych, zawiera przegląd literatury przedmiotu (m.in. w odniesieniu do takich kwestii jak rozwój prywatnego sektora usług zdrowotnych w systemach ochrony zdrowia na świecie, wzrost udziału środków własnych pacjentów w finansowaniu usług zdrowotnych oraz wykorzystywanie podejścia przedsiębiorczego do zmian i reform narodowych systemów ochrony zdrowia).
W części drugiej, w oparciu o wyróżnione przez Chernihovsky’ego funkcje systemów ochrony zdrowia dokonywana jest diagnoza działań reformatorskich podejmowanych w Polsce w latach 1990-2004. Identyfikowane są podstawowe niesprawności systemu tak w odniesieniu do sfery regulacji jak i funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej.
W części trzeciej formułowana jest diagnoza warunków niezbędnych (brzegowych) i dodatkowych dla powstawania i rozwoju postaw przedsiębiorczych w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Ostatni rozdział zawiera wskazania i formułuje warunki niezbędne do efektywnej transformacji systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Jacek Klich jest politologiem i ekonomistą, adiunktem w Instytucie Ekonomii i Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem i współautorem dwóch książek, a redagował lub współredagował osiem innych (w tym trzy wydane w języku angielskim). Jest również autorem i współautorem ponad stu artykułów zamieszczonych w czasopismach polskich, amerykańskich, brytyjskich i niemieckich. Okazjonalnie publikował również w wydawnictwach duńskich, ukraińskich, węgierskich i bułgarskich. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami zarządzania w sektorze opieki zdrowotnej oraz transformacji sektora ochrony zdrowia w Polsce (ze szczególnym uwzględnieniem sektora prywatnego). Stale współpracuje z Instytutem Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UJ, był uczestnikiem kilku liczących się międzynarodowych projektów w sektorze ochrony zdrowia.

Książka „Przedsiębiorczość w reformowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce. Niedoceniane interakcje” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 396 stron i została wydana w 2007 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przedsiębiorczość w reformowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce...."
Produkty podobne:
Przedsiębiorczość - okładka książki
Przedsiębiorczość Maria Nawojczyk
Przedsiębiorczość i innowacje - - okładka książki
Przedsiębiorczość i innowacje - problemy, koncepcje,... Stanisław Lis, Teresa Szot-Gabryś (red.)
Przedsiębiorczość bez tajemnic - okładka książki
Przedsiębiorczość bez tajemnic Jan Klimek, Sabina Klimek