pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Przed Sierpniem. Przejawy oporu - okładka książki
książka:

Przed Sierpniem. Przejawy oporu społecznego i postaw opozycyjnych wśród mieszkańców województwa kieleckiego 1975-1980. Wybór dokumentów

autor: Edyta Krężołek

Dane szczegółowe:

Cena wydawcy: 37.00 złpozycja niedostępna

Opis:

Celem niniejszej publikacji jest ukazanie skali oporu społecznego i opozycyjnego zaangażowania mieszkańców woj. kieleckiego w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX w., zagadnień niepodejmowanych dotychczas przez historyków. W zbiorze zaprezentowano 46 dokumentów przedstawiających wydarzenia od 1975 r. do pierwszej połowy 1980 r, czyli poprzedzające powstanie „Solidarności".

Ze Wstępu

Tom dokumentów opracowanych i zaopatrzonych wstępem przez Edytę Krężołek jest rezultatem badań nad zjawiskami opozycji przedsierpniowej. Stanowi ważne uzupełnienie wiedzy o sytuacji społecznej i politycznej gierkowskiej Polski. Tym bardziej że większość istniejących opracowań i edycji źródeł dotyczących tej epoki koncentrowała się dotąd na dużych ośrodkach miejskich i działających tu środowiskach opozycji, pozostawiając nieraz całe obszary kraju jako rodzaj białej plamy na mapie badań nad PRL. W odniesieniu do woj. kieleckiego wypełnia ją książka zredagowana przez Edytę Krężołek.

Z recenzji dr. hab. Henryka Głębockiego

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Kupujący Przed Sierpniem. Przejawy oporu... zamówili również:

Nowa Huta nieznana i tajna - okładka książki
Nowa Huta nieznana i tajna Wojciech Paduchowski
Duszpasterstwa środowiskowe w latach - okładka książki
Duszpasterstwa środowiskowe w latach 1945-1989.... Cecylia Kuta, ks. Józef Marecki OFMCap (red.)
Czwartek, 19 Października 2017 roku.