pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Przed Sierpniem. Przejawy oporu - okładka książki
książka:

Przed Sierpniem. Przejawy oporu społecznego i postaw opozycyjnych wśród mieszkańców województwa kieleckiego 1975-1980. Wybór dokumentów

autor: Edyta Krężołek

Dane szczegółowe:

Cena wydawcy: 37.00 złpozycja niedostępna

Opis:

Celem niniejszej publikacji jest ukazanie skali oporu społecznego i opozycyjnego zaangażowania mieszkańców woj. kieleckiego w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX w., zagadnień niepodejmowanych dotychczas przez historyków. W zbiorze zaprezentowano 46 dokumentów przedstawiających wydarzenia od 1975 r. do pierwszej połowy 1980 r, czyli poprzedzające powstanie „Solidarności".

Ze Wstępu

Tom dokumentów opracowanych i zaopatrzonych wstępem przez Edytę Krężołek jest rezultatem badań nad zjawiskami opozycji przedsierpniowej. Stanowi ważne uzupełnienie wiedzy o sytuacji społecznej i politycznej gierkowskiej Polski. Tym bardziej że większość istniejących opracowań i edycji źródeł dotyczących tej epoki koncentrowała się dotąd na dużych ośrodkach miejskich i działających tu środowiskach opozycji, pozostawiając nieraz całe obszary kraju jako rodzaj białej plamy na mapie badań nad PRL. W odniesieniu do woj. kieleckiego wypełnia ją książka zredagowana przez Edytę Krężołek.

Z recenzji dr. hab. Henryka Głębockiego

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Produkty podobne:

Między Warszawą a regionem. Opozycja - okładka książki
Między Warszawą a regionem. Opozycja przedsierpniowa... Krzysztof Kowalczyk, Michał Paziewski, Marcin Stefaniak (red.)
Regionalny wymiar Solidarności - okładka książki
Regionalny wymiar Solidarności 1980-1981. Szczecin... Artur Kubaj, Michał Siedziako (red.)
Sobota, 17 Marca 2018 roku.