pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prymas Tysiąclecia. Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

Autor książki:

Anna Matusiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 200x140 mm
EAN: 9788382010190
ISBN: 978-83-8201-019-0
Data: 2021-07-01
17.72 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Poznać naturę człowieka, poznać ją głęboko, całkowicie, zrozumieć, kim jest właściwie człowiek - to wielki ratunek dla współczesnego świata
(bł. kard. Stefan Wyszyński)
Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia. Niekwestionowany autorytet i duchowy przywódca milionów wiernych Kościoła w Polsce w czasach PRL-u. Wzór niezłomnej miłości do Kościoła i ojczyzny, aresztowany przez władze komunistyczne i więziony w Rywałdzie, Stoczku Warmińskim, Prudniku i Komańczy. Inicjator wielkiego programu odnowy życia duchowego rodaków - Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz Wielkiej Nowenny przygotowującej wiernych do obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski. Prymas, którego heroiczna i pełna miłości posługa zaowocowała darem Kościoła polskiego dla całego świata - osobą papieża św. Jana Pawła II.

W pierwszej części książki autorka przypomina kolejne etapy i wydarzenia z życia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Biografia udokumentowana została wieloma tekstami źródłowymi. W drugiej części omówione zostało dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia, szczególnie jego teologia narodu oraz relacja łącząca kardynała ze św. Janem Pawłem II. W trzeciej części czytelnik znajdzie najważniejsze teksty historyczne z epoki oraz rozważania różańcowe z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim.

Zanim przeczytałem ?Prymasa Tysiąclecia?, kard. Wyszyński był dla mnie postacią wielką, a przez to bardzo odległą. Ta biografia pozwoliła mi spotkać żywego człowieka. Anna Matusiak zrezygnowała z mówienia swoim głosem, ale pieczołowicie utkała opowieść z faktów i świadectw. Gdy skończyłem czytać, zapragnąłem się modlić z jej bohaterem i w tym również ta książka mi pomogła. Gorąco polecam!
o. dr Mateusz Pindelski SP Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów
Anna Matusiak jest autorką i redaktorką wielu książek o wierze i modlitwie, wśród których są m.in.: ?Kunegunda Siwiec. Mistyczka miłosierdzia?, ?Aniołowie w życiu świętych?, ?Święty Jan Paweł II. Świadectwa, przepowiednie, znaki?, ?Księga miłosierdzia. Świadkowie, duchowość, modlitwy? czy ?Cuda fatimskie?.

Książka "Prymas Tysiąclecia. Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie" - Anna Matusiak - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.72 zł. Zapraszamy na zakupy!