pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Procesy czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku

Autor książki:

Bohdan Baranowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
EAN: 9788366481947
ISBN: 978-83-6648-194-7
Data: 2021-01-22
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Niezwykła książka poświęcona procesom czarownic na ziemiach polskich!
Strach przed diabłem i złymi mocami stanowił przez wieki nieodłączny atrybut cywilizacji chrześcijańskiej. Wierzono w zabobony, jak również skuteczność rzucanych czarów. Była to wiara nie tylko prostego i niewykształconego ludu, ale także elit. Lekarz, niepotrafiący uleczyć pacjenta, zwracał się o pomoc do wiedźmy.

W swej kolejnej znakomitej książce "Procesy czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku" Bohdan Baranowski przedstawia obraz polowań na czarownice w okresie, kiedy chęć ich unicestwiania zawładnęła społeczeństwem w sposób szczególny. Mówi o czasach, kiedy nawet przez rzuconą mimochodem plotkę można było trafić przed sąd. Opisuje rozprzestrzenianie się fali procesów o czary.

Treść książki wzbogacają liczne ciekawostki obyczajowe. Stanowi ona zasadniczo jedyne tak kompleksowe ujęcie tematu czarów i czarownic w języku polskim. Do dziś przywoływane jest ono przez badaczy z całego świata.

Książka "Procesy czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku" - Bohdan Baranowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2021 r.