pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miłość i strach. Dzieje uczuć kobiet i mężczyzn. Wiek XVI-XVIII. Uwolnienie i konsumpcja żądz

Autor książki:

Jerzy Besala

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 516 s.
Wymiar: 170x225 mm
EAN: 9788375069471
ISBN: 978-83-7506-947-1
Data: 2014-04-29
41.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kontynuując swą podróż przez stulecia, Jerzy Besala przygląda się tym razem uczuciowości i obyczajowości właściwej dla XVI, XVII i XVIII wieku. To epoka odkryć geograficznych, wielkich przemian związanych z rozwojem handlu, wytwórczością, urbanizacją, szczególnie we Włoszech, gdzie już w XVI wieku połowa ludności mieszkała w miastach. To także okres reformacji, zmian teologicznych i przeobrażeń w podejściu do płciowości, edukacji kobiet z elit, rozwoju druku.

Nadchodziły nowe czasy dla obu płci, średniowieczny wzorzec załamywał się. Mężczyźni przestawali być dominantami w realizowaniu miłości jako pożądania. Wykształcone królowe, jak osławiona francuska Margot de Valois, potrafiły gardzić prostackimi mężczyznami w stopniu dotąd niespotykanym, pisać - jak byśmy powiedzieli dziś - feministyczne teksty i otwarcie realizować swe seksualne potrzeby. Złość kobiet, wynikająca z nierówności praw, od XVI wieku dość łatwo zaczęła wydobywać się na powierzchnię życia publicznego.

W czwartym tomie Miłości i strachu przeczytamy m.in. o romansach i miłosnej manipulacji wśród polskich i europejskich elit, maskach dworskich i etykiecie, uczuciach zreformowanych i skrytych w klasztorach, żądzach po szlachecku i rozkoszach chłosty.

Książka "Miłość i strach. Dzieje uczuć kobiet i mężczyzn. Wiek XVI-XVIII. Uwolnienie i konsumpcja żądz" - Jerzy Besala - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 516 stron i została wydana w 2014 r. Cena 41.03 zł. Zapraszamy na zakupy!