pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ludzie gościńca w XVII i XVIII wieku

Autor książki:

Bohdan Baranowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788366989023
ISBN: 978-83-6698-902-3
Data: 2021-11-15
35.50  49.90  14.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wspaniale napisana i pochłaniająca książka na temat ludzi żyjących na marginesie społecznym w XVII i XVIII wieku.

Prostytutki, złodzieje, rozbójnicy, wędrowni rzemieślnicy, kuglarze, oszuści, żebracy czy drobni handlarze - ludzie żyjący poza prawem, którzy nie wpasowywali się w stanowy podział i zawsze funkcjonowali na marginesie społeczeństwa. Nigdy ich nie brakowało, a wieki XVII i XVIII były pod tym względem szczególnie bogate.

Bohdan Baranowski, prowadząc wieloletnie badania źródłowe i korzystając z akt sądów miejskich, rysuje ich obraz. Każda historia, każde wydarzenie i precedens mają konkretnego bohatera, dzięki któremu poznajemy realia życia tych społecznych wyrzutków. Autor nie pomija również ówczesnych mniejszości narodowych, takich jak Cyganie czy Szkoci. Ponadto zabiera czytelnika w podróż po bogatym świecie historycznych przybytków uciechy i rozpusty: tawernach, gospodach, karczmach i zajazdach.

Baranowski sięga zarówno do literatury pięknej z epoki i dziewiętnastowiecznych prac etnograficznych, jak i snuje własne przypuszczenia i wnioski, tworząc niezwykle ciekawy obraz człowieka żyjącego nierzadko poza prawem, w okowach ryzyka i nieustającej walki o przetrwanie.

Książka "Ludzie gościńca w XVII i XVIII wieku" - Bohdan Baranowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2021 r. Cena 35.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]