pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 788 s.
EAN: 9788382860931
ISBN: 978-83-8286-093-1
Data: 2022-03-02
150.87 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Stan prawny: 1 stycznia 2022 r.

Komentarz stanowi kompleksowe i aktualne opracowanie materii prawa restrukturyzacyjnego.

Autorzy - praktycy z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w prowadzonych postępowaniach restrukturyzacyjnych w charakterze nadzorcy, zarządcy, tymczasowego nadzorcy sądowego, pełnomocnika wierzyciela, członka rady wierzycieli - przybliżają poszczególne przepisy ustawy, uwzględniając aktualne orzeczenia sądów powszechnych w tej materii oraz szerokie spektrum poglądów doktryny.

W drugim wydaniu przedstawiono najnowsze zmiany Prawa restrukturyzacyjnego, wprowadzone od 1.12.2021 r., w tym w zakresie znowelizowanego postępowania o zatwierdzenie układu. Podstawowym celem tych zmian jest wprowadzenie do komentowanej ustawy rozwiązań wypracowanych na gruncie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego. Obecnie z postępowania o zatwierdzenie układu można skorzystać raz na dziesięć lat, a obwieszczenie o otwarciu tej procedury jest dokonywane przez nadzorcę układu. Zmienione przepisy wprowadzają do postępowania o zatwierdzenie układu rozwiązanie znane dotychczas z innych procedur restrukturyzacyjnych oraz postępowania upadłościowego, jakim jest możliwość uchylenia zajęć egzekucyjnych i zabezpieczających dokonanych przed dniem otwarcia postępowania o zatwierdzenie układu, co może skutkować np. obowiązkiem uchylenia zajęcia rachunku bankowego dokonanego przez komornika.

Książka "Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz" - Robert Kosmal, Dariusz Kwiatkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 788 stron i została wydana w 2022 r. Cena 150.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.