pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo CCLXVIII. Ochrona porządku i spokoju publicznego w prawie o wykroczeniach

Autor książki:

Janusz Sawicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788322919828
ISBN: 83-229-1982-4
Data:2001-01-06
Cena wydawcy: 24.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Praca poświęcona jest problematyce wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu oraz ustaleniu prawidłowej interpretacji omawianych przepisów kodeksu wykroczeń. Autor stara sie uchwycić relacje między zebranym materiałem obwodowym a orzeczeniem w kontekście realizacji zasad praworządności w orzecznictwie kolegiów do spraw wykroczeń. Reforma prawa o wykroczeniach zakłada odejście od dotychczasowego modelu organów kolegialnych. Wnioski uzyskane po przeanalizowaniu 2595 spraw prowadzonych w kolegiach i sądach rejonowych będą z pewnością przydatne w dyskucji, jaka toczy się w związku z przejęciem przez sądy orzecznictwie w sprawach o wykroczenia.

Książka "Prawo CCLXVIII. Ochrona porządku i spokoju publicznego w prawie o wykroczeniach" - Janusz Sawicki - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spis treści:

I. Porządek i spokój publiczny przedmiotem ochrony przepisów prawa o wykroczeniach: 1. Definicje porządku i spokoju publicznego` 2. Zakres przedmiotowy obu pojęć w prawie o wykroczeniach; II. Wykroczenie z art.. 51 Kodeksu wykroczeń: 1. Pojęcie wybryku; 2. Materialny charakter wykroczenia z art. 51 k.w.; 3. Publiczność działania; 4. Chuligański charakter czynu; 5. Działanie pod wpływem alkoholu; III. Problemy kwalifikacji innych wykroczeń naruszających porządek i spokój publiczny: 1. Wprowadzenie; 2. Wybrane wykroczenia z Kodeksu wykroczeń chroniące porządek publiczny; 3. Wybrane wykroczenia chroniące porządek publiczny z innych ustaw; IV. Orzecznictwo w sprawach o wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu w wybranych kolegiach do spraw wykroczeń i sądach rejonowych w kontekście realizacji prawa materialnego i zasad procesowych: 1. Problematyka procesowa a zakres i metoda badań; 2. Charakterystyka wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu; Formy załatwienia spraw w badanym zakresie i wymiar kary; 4. Ocena relacji między zebranym w sprawie materiałem dowodowym a orzeczeniem w kontekście realizacji prawa materialnego i zasad procesowych.