pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawica w XX wieku. Tom 2
Tytuł książki:

Prawica w XX wieku. Tom 2

Autor książki:

Adam Wielomski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Von Borowiecki
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 433 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788365806130
ISBN: 978-83-6580-613-0
Data: 2017-06-01
37.44  54.90  17.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Wolność, Równość i Braterstwo albo Śmierć - tak brzmi pełne zawołanie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Konserwatyści i kontrrewolucjoniści nie wierzyli, że rewolucja doprowadzi ludzkość do wolności, równości i braterstwa. Nie wierzyli też w społeczeństwo liberalne, co sprawdziło się w latach 20. wieku XX, kiedy narodziło się zjawisko totalitaryzmu. Zgodnie twierdzili, że Wolność antyszambruje Anarchii, Równość doprowadzi do Despotyzmu, a Braterstwo prowadzi do Nijakości. Tylko Śmierć stanie się faktem, ponieważ zostaną wymordowani wszyscy, którzy sprzeciwią się Anarchii, Despotyzmowi i Nijakości. I tak się stało, a właściwie dzieje się cały czas.

Drugi tom "Prawicy?" różni się od pierwszego tym, że jest to tekst problemowy, podzielony został na cztery części ułożone logicznie. W pierwszej Wielomski opisuje idee rewolucyjne widziane oczami ich przeciwników. W drugiej przedstawia cztery wybitne postacie, które uznał za reprezentatywne dla idei kontrrewolucyjnej w XX wieku, czyli: Carla Schmitta, Ernsta Juengera, Charlesa Maurrasa i Antonia Oliveirę de Salazara. Trzecia część książki jest poświęcona walce prawicy z kolejną falą rewolucyjnego "potopu", czyli z faszyzmem i narodowym socjalizmem. Ostatnia część traktuje o bardziej znanej opozycji wobec kolejnego wcielenia rewolucji, jakim był komunizm. Autor zdecydował się jednak odejść od referowania powszechnie znanych antykomunistycznych poglądów konserwatystów i zdecydował się skupić na myślicielach mniej znanych, takich jak Plino Correa de Oliveira z Brazylii. Książkę zamyka tekst bardziej współczesny, poświęcony refleksji prawicowej nad postkomunistyczną Rosją rządzoną przez Władimira Putina.

Książka "Prawica w XX wieku. Tom 2" - Adam Wielomski - oprawa twarda - Wydawnictwo Von Borowiecki. Książka posiada 433 stron i została wydana w 2017 r. Cena 37.44 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Adam Wielomski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dekalog konserwatysty - okładka książki

Dekalog konserwatysty

Adam Wielomski
Produkty podobne:
O prawicy i lewicy - okładka książki

O prawicy i lewicy

Marek J. Chodakiewicz